Dodaj ogłoszenie o pracy


TMS i giełda ładunków w jednym – partnerstwo Teleroute oraz interLAN

Giełda Transportowa Teleroute i interLAN - producent systemów informatycznych dla branży TSL  poinformowali rozpoczęciu współpracy i pierwszym tego typu partnerstwie na rynku polskim.

Teleroute rozpoczął współpracę z firmą interLAN, polskim producentem oprogramowania klasy TMS. Dla użytkowników obu rozwiązań, oznacza to koniec podwójnego wpisywania danych dotyczących zleceń przyjętych do realizacji. Od grudnia 2013 r. każdy spedytor wprowadzając zlecenie do systemu interLAN SPEED, ma możliwość skorzystania z automatycznego eksportu danych bezpośrednio na platformę Teleroute. To pierwsza taka integracja pomiędzy dostawcą oprogramowania do zarządzania transportem a giełdą ładunków w Polsce.

Celem integracji platformy transportowej Teleroute oraz oprogramowania interLAN było usprawnienie oraz zautomatyzowanie przepływu informacji pomiędzy systemami. Redukcja czasu związanego z podwójnym wprowadzaniem tych samych danych, podniesienie jakości obsługi Klientów oraz wzrost wydajności i organizacji pracy to podstawowe korzyści wynikające z integracji.
- Podjęcie współpracy z giełdą ładunków stanowi kolejny, ważny krok w naszych dążeniach do maksymalizacji korzyści dla użytkowników naszych rozwiązań, polegających m.in. na optymalizacji i usprawnieniu pracy. To dla nich tworzony jest system SPEED - podkreśla Patryk Grzelak, dyrektor zarządzający interLAN.
(źr. za inf. Interlan)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.