Dodaj ogłoszenie o pracy


Bezpieczeństwo i transparentność przewozów – 69 systemów GPS w jednym

Pół roku temu TimoCom uruchomił nową funkcję trackingu TC eMap®. Dzięki możliwości znacznego podniesienia poziomu bezpieczeństwa przewożonych ładunków, program zjednał sobie tysiące użytkowników w całej Europie. Korzystają z niego zarówno nadawcy ładunków, którym pozwala on na bieżąco śledzić pozycję ciężarówek z ich towarem, jak i przewoźnicy.

Jak zapewnia TimoCom - za pomocą tej nowej mapy można już obserwować pozycję kilkunastu tysięcy pojazdów. Stale też zwiększa się liczba polskich ciężarówek, których położenie można monitorować za pomocą nowego TC eMap®. To pokazuje, że coraz więcej osób związanych z branżą transportową stawia na bezpieczeństwo i transparentność przewozów. Program pozwala bowiem na monitorowanie na jednej mapie pozycji pojazdów wyposażonych w różne systemy telematyczne.

Firma przekonuje też, że żaden inny program nie pozwala na obserwowanie w jednym miejscu pozycji ciężarówek posiadających różne systemy telematyczne. Co ważne dane dotyczące lokalizacji są bezpieczne, ponieważ są one widoczne wyłącznie dla przewoźnika oraz wskazanych przez niego partnerów w określonym co do minuty przedziale czasowym. Udostępnienie to może zostać zawieszone w każdej chwili. Nadawca towarów nie ma możliwości przekazania widoku innym użytkownikom, ani firmom. Dodatkowo zobaczy on wyłącznie bieżące położenie pojazdu oraz prędkość z jaką się porusza. Program nie pokazuje historii trasy, ani jej przebiegu, dzięki czemu przewoźnicy mogą być pewni, że poufne dane nadal pozostaną bezpieczne.

Do tej pory z TC eMap® zostało zintegrowanych 69 dostawców systemów telematycznych z całej Europy. Lista ta jest nadal otwarta, a kolejni wciąż dołączają do projektu. TimoCom twierdzi, że program jest jedyną platformą, która w neutralny sposób integruje różnych, istniejących na rynku dostawców, dając swoim użytkownikom możliwość korzystania z wielu systemów w jednym miejscu.
(źr. za inf. TimoCom)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.