Dodaj ogłoszenie o pracy


Barometr transportowy TimoCom dostępny bezpłatnie na smartfony

Aplikacja barometru transportowego TimoCom na smartphony jest dostępna od jakiegoś czasu. Obecnie na rynek wkracza najnowsza wersja tego programu wraz z wieloma dodatkowymi funkcjami. Od teraz aplikacja barometru transportowego TimoCom dostępna jest bezpłatnie!
Po jej uruchomieniu można łatwo dostrzec kilka zmian. Przede wszystkim od teraz możliwy jest wybór relacji wg krajów, dla których wyświetlony zostanie stosunek ilości frachtów do pustych przestrzeni ładunkowych. Funkcja ta będzie jeszcze rozbudowywana. To rozwiązanie pozwoli na wyświetlenie wszystkich relacji "z", a także "do" poszczególnych krajów. W poprzedniej wersji programu istniała wyłącznie możliwość zestawienia relacji z jednego kraju do całej Europy.
W programie pojawiła się zupełnie nowa funkcja, która pozwala na graficzne wyświetlanie procentowych wartości frachtów z ostatnich 36 miesięcy. Dzięki temu użytkownicy aplikacji podczas negocjacji cenowych będą mogli z miejsca nie tylko zapoznać się z aktualnymi trendami na rynku, ale również szukać potwierdzenia swojego stanowiska, kierując się długoterminową tendencją. Program umożliwi również wgląd do przedstawionych procentowo i graficznie statystyk, a także wielu innych informacji. Dodatkowo, dzięki aplikacji zyskuje się dostęp do aktualnych informacji branżowych niezależnie od czasu i miejsca pobytu.
Aplikacja barometru transportowego została stworzona jako baza obszernych danych rynkowych, którą w każdej sekundzie udostępnia TimoCom, jako europejski lider wśród giełd transportowych. Właśnie te prawie 450 tys. ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych ogłaszanych przez ponad 100 tys. użytkowników są codziennie segregowane dla potrzeb barometru transportowego i przesyłane niemal w czasie rzeczywistym na smartphony. W ten właśnie sposób z tej niewielkiej aplikacji powstało wydajne narzędzie do ustalania cen rynkowych, a jego użytkownicy są w stanie natychmiast reagować na wahania podaży i popytu na rynku transportowym.
(źr. TimoCom)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.