Dodaj ogłoszenie o pracy


Archiwizacja danych z tachografu – z nowym TIS-Web 4.2

Drabpol wdraża drugą wersję oprogramowania TIS Web 4.2., pierwszego w Polsce internetowego programu do archiwizacji, wizualizacji i analizy danych pobranych z tachografów (cyfrowych i analogowych) oraz kart kierowcy. Wraz z nią pojawiły się zmiany, które niosą jeszcze więcej korzyści dla użytkowników oraz  kierowców.

Nowe funkcje TIS Web 4.2 to:

• Aplikacja na urządzenia mobilne Fleet App 1.3

Dzięki niej  i TIS-Web 4.2 kierowca może oznaczać szczegółowe informacje o pojeździe. Odbywa się to poprzez oznaczenie  informacji o pojeździe ,  takich jak: poziom oleju, światła stopu, poziom wody itd. – jako czerwone (alert) lub zielone (wszystko ok ). Z  tą funkcjonalnością zarządca floty dostaje wczesne informacje o usterkach  pojazdu i  dzięki nim jeszcze  przed powrotem pojazdu do bazy może przygotować serwis, dotyczący  podanych   przez kierowcę usterek. Dzięki aplikacji Fleet App 1.3 na ekranie smartfona, kierowca może zdefiniować aktualne załadowanie pojazdu. Ta informacja zostanie wyświetlona zarządcy floty w funkcji śledzenia na TIS-Web Mapy. Pozwoli to  zarządzającemu flotą na wybór właściwego pojazdu do odebrania towaru w oparciu o trzy najważniejsze dane tj. pozycja od miejsca docelowego, pozostały czas pracy i miejsce w pojeździe. Nowa aplikacja Flotowa umożliwia użytkownikowi wysyłanie ze smartfona dziennych sprawdzeń/raportów z pojazdów i informacji z  VDO Counter -bezpośrednio do oprogramowania TIS-Web. Dane z VDO Counter są automatycznie wysyłane co 5 minut. Aplikacja może również być skonfigurowana tak, aby wysyłać dane o lokalizacji pojazdu ze smartfona przez cały czas kiedy jest on podłączony do tachografu DTCO poprzez urządzenie VDO Smartlink.

• Usługi komunikacji

Wszystkie wprowadzone przez kierowców sprawdzenia pojazdu mogą być zobrazowane poprzez TIS-Web. Na tablicy w TIS-Web Communicator  użytkownik może widzieć informacje dot. sprawdzenia pojazdu , jak również status wiadomości. Pozwala to zarządzającemu flotą na szybsze uzyskanie informacji i reakcję, gdy ta leży po jego stronie. Nowa usługa TIS-Web Communicatora umożliwia przesyłanie dwukierunkowych wiadomości z TIS-Weba do smartfona kierowcy za pomocą najnowszej aplikacji TIS-Web Fleet. Korzyścią w stosunku do ogólnodostępnych programów komunikacyjnych na smartfony jest brak możliwości wyłączenia na telefonie potwierdzenia odczytania i automatyczne wyświetlanie tych informacji w TIS-Web.

• Usługa lokalizacji

Nowa, dostępna w TIS-Web usługa lokalizacji pobiera informacje o położeniu pojazdu ze specjalnego pliku VDO z tachografu DTCO (wersja 2.1 i wyższa) – i wyświetla położenie pojazdu na mapie.Dla niższych wersji tachografu DTCO, dane o położeniu pojazdu wysyłane  są ze smartfona do TIS Web przy wykorzystaniu aplikacji Fleet App 1.3 na smartfonie , połączonym z DTCO za pomocą SmartLink. Ta funkcja pozwala zarządzającemu flotą znaleźć optymalny pojazd do pracy.

• Śledzenia za pomocą GeoLoc

Bazując na zarchiwizowanych zapisach tras z DTCO 2.1 w usłudze DMM, trasa może zostać zwizualizowana na mapie w „TIS-Web usługa lokalizacji”. DTCO  w połączeniu ze smartfonem (dzięki DTCO SmartLink ) pozwala na śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym bądź za pomocą Geoloc (zamontowanym przykładowo jako drugi niezależny sygnał prędkości obok nadajnika),  na zapis pozycji i jej historyczne odtworzenie po pobraniu danych z tachografu. Dzięki temu zarządzający  flotą może dowiedzieć się,  gdzie był jego kierowca/pojazd i to bez dodatkowych kosztów transmisji danych .

(źr. DRABPOL) 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.