Dodaj ogłoszenie o pracy


Najnowsze usprawnienia VOCOLLECT dla magazynów

Vocolect zaproponował pierwsze rozwiązania integrujące w jednym urządzeniu opcję zarządzania głosem oraz skanowania bez użycia rąk. Dzięki temu obniżono kosztów zakupu wielu urządzeń, przyspieszono wdrażanie nowych pracowników, zwiększono wydajność pracy.

To pionierskie rozwiązanie nazywa się Talkman A700, które łączy zarządzanie głosem i możliwość skanowania produktów w jednym, poręcznym urządzeniu. Nowy produkt znacznie poprawia produktywność, a zarazem redukuje koszty, jakie powstają przy konieczności zakupu wielu urządzeń zapewniając tym samym zupełnie nową jakość pracy mobilnej. Rozwiązanie ułatwia skanowanie bez użycia rąk na różnych etapach, takich jak przygotowanie pojemników na początku zadania, kompletowanie zamówień oraz śledzenie produktów przy zachowaniu pełnej ergonomii i wydajności jaką daje kompaktowe urządzenie mobilne.

- W przeszłości do skanowania podczas pracy opartej na komunikacji głosowej wykorzystywaliśmy skanery pierścieniowe bazujące na technologii Bluetooth®. Wszystko wskazuje na to, że wyeliminowanie dodatkowych urządzeń, baterii zasilających skanery oraz konieczności zarządzania łączeniem skanerów Bluetooth z system Vocollect Talkman A700, pozwoli zwiększyć produktywność oraz ograniczy nakłady na konserwację urządzeń – mówi Bill Morris, Senior Director w dziale Hardware Systems, Manhattan Associates.
Lipari Foods, wiodący dystrybutor produktów spożywczych z siedzibą w Warren, w stanie Michigan, ma ponad 8 000 klientów w 12 stanach. Firma korzysta z rozwiązań Vocollect Voice w swoich centrach dystrybucyjnych, co pozwoliło zmniejszyć liczbę błędów aż o 80 proc. oraz podnieść produktywność o 12 proc.

- Mamy bardzo pozytywne doświadczenia po testach rozwiązania Vocollect A700. Poza możliwością skanowania dodaną do urządzenia, ma ono wiele użytecznych opcji, jak np. określanie wagi skanowanego produktu. Jedno urządzenie do komunikacji głosowej i skanowania, nie wymagające użycia rąk jest doskonałym narzędziem do kompletacji zamówienia i innych zadań w centrum dystrybucyjnym - mówi Joe Beydoun, System and Process Manager w Lipari Foods. Nasi pracownicy docenili także niewielkie rozmiary urządzenia oraz wydajną baterię”, dodaje.  - Cieszymy się, że nasz strategiczny partner wprowadza produkt integrujący skanowanie z technologiami głosowymi” powiedział Robert Nilsson, Vice Prezes i Dyrektor Generalny w dziale Software and Supply Chain Intelligence w firmie Dematic. “Dzięki naszemu oprogramowaniu do kontroli magazynów, które stale rozwijamy, możemy zapewnić zarządzanie za pomocą urządzeń głosowych wraz z kontrolą jakości i możliwością śledzenia produktu – operacjami często wymagającymi urządzeń skanujących. Mając te funkcjonalności w jednym urządzeniu, możemy znacznie poprawić wydajność i umożliwić klientom oferowanie jeszcze lepszej jakości obsługi.

Poza opcjonalnym, zintegrowanym czytnikiem kodów, w połączeniu z oprogramowaniem Vocollect VoiceCatalyst i bezprzewodowym zestawem słuchawkowym SRX2, rozwiązanie A700 oferuje szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają przyspieszyć wdrożenie oraz start systemu przy jednoczesnej poprawie wydajności systemu i komfortu użytkownika.
Vocollect SoundSense – maksymalizacja jakości rozpoznawania mowy poprzez wytłumienie hałasów z zewnątrz, takich jak dżwięki wózka widłowego, przenośników, czy wentylatorów, co pozwala zredukować błędy w rozpoznawaniu o 50 proc. w porównaniu do innych wiodących producentów słuchawek
Vocollect TouchConnect – natychmiastowe nawiązanie połączenia pomiędzy bezprzewodowymi słuchawkami Vocollect SRX2 a rozwiązaniem A700, redukując czas potrzebny na uruchomienie systemu do minimum
Vocollect RapidStart – umożliwia pracownikom szybkie opanowanie zasad działania systemu, minimalizując czas szkolenia i przyspieszając zdobywanie kompetencji przez pracowników
Personalized voices – wprowadzenie nowej opcji “personalizowania głosu”, zwiększając liczbę dostępnych opcji głosowych aktualnie oferowanych przez Vocollect do 200, co zapewnia firmom dodatkową elastyczność w ich środowisku pracy.
Rozwiązanie A700 zostało zaprojektowane tak, aby mogli korzystać z niego nie tylko nowi, ale także dotychczasowi użytkownicy systemów Vocollect Voice. Elastyczna i konfigurowalna architektura tego rozwiązania pozwala na pełną adaptację do nowych wyzwań, jakie pojawiają się w łańcuchu dostaw wraz z rosnącymi potrzebami przedsiębiorstw. Prawie milion pracowników w ponad 60 krajach korzysta w codziennej pracy z produktów Vocollect, dostarczając każdego dnia do klientów produkty warte 5 miliardów dolarów. Udane wdrożenia systemu Vocollect pomagają liderom branży minimalizować obecne i przyszłe ryzyko przy inwestycjach technologicznych dla łańcucha dostaw.

- Wprowadzenie A700 na rynek, to dobry moment, aby firmy przyjrzały się roli, jaką rozwiązania w zakresie komunikacji głosowej pełnią w udoskonalaniu procesu dystrybucji - mówi Jay Armant, dyrektor ds. zarządzania produktem w Vocollect. - Jako światowy lider na rynku produktów do komunikacji głosowej, Vocollect stworzył wizję magazynu zarządzanego głosem i dziś oferuje wyczerpujące, w pełni zintegrowane rozwiązania, aby pomagać firmom optymalizować wydajność łańcucha dostaw.
Rozwiązanie Vocollect A700 będzie dostępne jesienią. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.A700solution.com.

(źr. Vocolect)

 


czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.