Dodaj ogłoszenie o pracy


Wzrasta sprzedaż używanych wózków widłowych - STILL podsumowuje rok 2012

Niepewna sytuacja w gospodarce powoduje, że większą dynamikę wzrostu niż nowe wózki widłowe odnotowuje sprzęt używany. Wynika to z redukcji wydatków firm, do czego zmusza spowolnienie gospodarcze.


Firmy oferujące rozwiązania dla logistyki magazynowej wciąż zyskują klientów, ale odczuwają też cięcie kosztów przez przedsiębiorców i szukanie oszczędności w każdej inwestycji. Ten trend widać wyraźnie w dynamice sprzedaży sprzętu nowego w stosunku do używanego. Większy wzrost odnotowuje segment wózków używanych.


– W roku 2012 sprzedaliśmy o 15 proc. więcej używanych wózków widłowych niż w roku poprzednim, przekraczając granicę 800 sztuk. Wzrost widać także w sprzedaży nowego sprzętu, gdzie również uzyskaliśmy dwucyfrowy wzrost - mówi Wojciech Szmulczyński, dyrektor handlowy w STILL Polska i dodaje – Uważamy, że to duży sukces podczas tak niepewnej sytuacji rynkowej. Z danych za pierwszą połowę 2012 roku zebranych przez Grupę KION, właściciela marki STILL wynika, że popyt na rynku pierwotnym wózków widłowych spadł w Europie o 7,9 proc. (sprzedano o 164 200 sztuk mniej niż w drugim półroczu roku ubiegłego). Znaczny spadek sprzedaży dotyczy przede wszystkim Europy Zachodniej, gdzie popyt był o 8,8 proc. mniejszy. Z kolei we Wschodniej spadek wyniósł 3,3 proc. Na tym tle sytuacja w polskim oddziale STILL przedstawia się bardzo korzystnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę zrealizowane w 2012 roku inwestycje oraz dalsze plany rozwojowe.


Ubiegły rok STILL rozpoczął od mocnego akcentu. W marcu powstał czwarty oddział firmy w Polsce. Placówka w Gdańsku przejęła obowiązki serwisowe pełnione do tej pory przez firmę Techtrans. Rozbudowa pozwoliła firmie szybciej i skuteczniej świadczyć swoje usługi na Północy Polski oraz stworzyć prężnie działającą sieć serwisowo-handlową. Dzięki temu koncern całkowicie przejął autoryzowany serwis swoich produktów w Polsce, co pozwoliło ujednolicić i zapewnić wysoką jakość usług. Istotne z punktu widzenia firmy jest nawiązanie współpracy z Mateco AG. Firmy postanowiły wzajemnie uzupełniać swój asortyment, dzięki czemu STILL zyskał 5 nowych lokalizacji wynajmu wózków oraz wzbogacił swoją ofertę o podnośniki i podesty ruchome. Rok 2012 to także okres intensywnej działalności w targach i konferencjach branżowych.


Plany na rok 2013
Ten rok zapowiada się równie pracowicie. Pod Poznaniem powstaje Europejskie Centrum Odnawiania Wózków Widłowych STILL, którego otwarcie planowane jest pod koniec 2013r. W nowo powstałym obiekcie odnawiane będą wózki używane pochodzące z innych oddziałów, które następnie trafią na rynki całej Europy i nie tylko. To jedna z największych tego typu inwestycji w tej części kontynentu, która świadczy o wysokiej jakości usług, zapewnianych przez polski serwis. Na ten rok zaplanowano także wiele nowości produktowych. W pierwszej kolejności swoją premierę będą miały duże wózki spalinowe z serii RX70 o udźwigu od 6 do 8 ton, które nadają się idealnie do przemysłu ciężkiego oraz przewożenia towarów o niestandardowych rozmiarach. Dzięki uzupełnieniu oferty, firma umocni swoją pozycję także w segmencie pojazdów spalinowych. To nie koniec premier produktowych planowanych na 2013 rok - zapowiada STILL.


(źr. STILL)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.