Dodaj ogłoszenie o pracy


Tachografy cyfrowe teraz tylko z PWPW

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA podpisała umowę z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na dostawę kart do tachografów cyfrowych.

 

Zgodnie z zapisami umowy przez najbliższe cztery lata PWPW S.A. zapewni kompleksową obsługę systemu tachografów cyfrowych. Firma będzie przyjmować wnioski oraz produkować i personalizować cztery rodzaje kart procesorowych: kartę kierowcy, przedsiębiorstwa, warsztatową i kontrolną.

 

W Polsce system tachografów cyfrowych ruszył 1 maja 2006 roku - zgodnie z unijnymi dyrektywami i rozporządzeniami. Został zbudowany przez PWPW SA w rekordowo krótkim okresie - 7 miesięcy, dzięki czemu Polska należy do krajów, które najszybciej wprowadziły system tachografów cyfrowych w całości – nie tylko w zakresie wydawania kart, ale też podłączenia do systemu TACHONET. Kompleksową obsługę systemu tachografów cyfrowych w Polsce od początku zapewnia PWPW SA.

 

Poza obsługą STC w Polsce, PWPW SA realizuje kontrakty na wdrożenie systemu tachografów cyfrowych oraz dostawę kart dla  Republiki Armenii i Republiki Azerbejdżanu. Zarówno system tachografu cyfrowego, jak i produkcja i personalizacja kart dla obu krajów odbywają się w Polsce.

 

(źr. PWPW SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.