Dodaj ogłoszenie o pracy


TimoCom wdraża superszybkie łącze internetowe

Dzięki instalacji nowoczesnego serwera dyspozycje użytkowników giełdy transportowej TimoCom będą szybsze nawet o 30 proc. Firma podpisała w kwietniu 2012 nową umowę z Cogent Communications, jednym z wiodących dostawców Internetu. Dzięki wydajniejszemu połączeniu sieciowemu użytkownicy giełdy zwiększą swoja konkurencyjność.

 

To co przekonało operatora giełdy ładunków do wprowadzenia nowego serwera to prawie nieograniczona  przepustowość o prędkości 1 Gigabit oferenta giełdy transportowej TC Truck&Cargo®  oraz platformy przetargowej TC eBid® . W porównaniu z tempem przeciętnego połączenia DSL, potencjalnie do 200 razy więcej danych może zostać przetransmitowanych dzięki nowemu łączu. Wielu europejskich dostawców internetowych jest również związanych z Cogent Communications, co jest dodatkową zaletą dla transmisji danych. Można to sobie obrazowo wyobrazić jako dystrybucję listów na poczcie. Zanim list znajdzie swoją drogę od nadawcy do odbiorcy, musi przejść wiele stacji. Od skrzynki pocztowej do urzędu pocztowego, od centrum dystrybucji do skrzynek, które na końcu są przetransportowywane z ciężarówki do swoich miejsc przeznaczenia. W informatyce te etapy pośrednie między pośrednikami nazywa się "węzłami" (ang. hop)". I tutaj również sprawdza się zasada: im mniej etapów, tym szybciej mogą zostać przesłane pakiety danych.

 

Dzięki dobrej emisji danych skorzystają przede wszystkim użytkownicy TimoCom w Europie Wschodniej, którzy mogą obecnie, w niektórych krajach, pracować z programami do 30 proc. szybciej.  Od samego początku firma stawia na najnowocześniejsze technologie IBM i Oracle. Nawet na wypadek tak mało prawdopodobny, jakim jest zniszczenie serwera w głównej, niemieckiej centrali w wyniku klęski żywiołowej, zabezpieczono się tworząc kompletny system kopii zapasowych.

(źr. TimoCom)


 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.