Dodaj ogłoszenie o pracy


Globalny standard GS1 w systemach WMS

Grupa Raben wdrożyła standard danych GS1 XML, dzięki któremu zlecenia oraz inne komunikaty magazynowe monitorowane przez firmę mają jednolitą postać. Za sprawą tego rozwiązania firma poprawiła zarówno efektywność przepływu informacji, jak również szybkość realizowanych procesów magazynowych.

Zastosowanie jednolitego kanonicznego modelu danych ułatwia przetwarzanie zleceń magazynowych w systemach WMS Grupy Raben. Umożliwia również przyspieszenie podłączania się nowych klientów i partnerów Grupy. Początkowo wdrożeniem objęte były tylko komunikaty: awizo dostawy, potwierdzenie otrzymania dostawy oraz potwierdzenie wydania.
W ramach prac zmapowano wszystkie poniższe komunikaty magazynowe do standardu GS1 XML:
•    awizo dostawy,
•    potwierdzenie otrzymania dostawy,
•    potwierdzenie wydania,
•    zamówienie,
•    raport ze stoku,
•    dane podstawowe,
•    ruchy magazynowe (zmiany statusów; move in; move out).

Kolejnym etapem wdrożenia zostały objęte pozostałe z wymienionych komunikatów, które miały na celu uszczegółowienie przepływu informacji dotyczących realizowanych procesów magazynowych oraz stanów zapasów. Wprowadzenie monitorowania statusów zmniejszyło błędy  związane z przepływem informacji dotyczącej rezerwacji towaru lub monitorowania stanu fizycznego przechowywanego ładunku.

- Zastosowanie jednolitego standardu danych dla komunikatów magazynowych w wewnętrznym obiegu informacji nie tylko uporządkowało model danych, ale również pozwoliło na dalszą automatyzację procesu przetwarzania danych w organizacji. Uwzględniając podobne efekty uzyskane z wdrożenia komunikatów transportowych, mamy możliwość integracji wszystkich procesów logistycznych w Grupie Raben. Wprowadzane reguły powodują automatyzację przetwarzania dokumentów oraz minimalizację błędów zarówno przy ich opracowaniu, jak również poprawnym interpretowaniu informacji – komentuje Krzysztof Garstecki, kierownik Zespołu EDI w Raben Management Services.

Przykładem długofalowych korzyści jakie Grupa Raben osiągnęła wdrażając jednolity standard danych GS1 XML w procesach magazynowych, jest:
•    obniżenie kosztów projektów EDI (elektronicznej wymiany dokumentów),
•    przejrzystość transakcji elektronicznych realizowanych w procesach magazynowych Grupy Raben,
•    istotne skrócenie czasu wdrożeń operacji dla nowych klientów, którzy zdecydowali się na zaadaptowanie po swojej stronie standardu GS1 XML.

- Wdrożenie standardu GS1 XML w Grupie Raben przebiegło płynnie i bezproblemowo. Firma działała proinnowacyjnie i poszukiwała standardu, który spełni ich obecne i przyszłe wymagania biznesowe, a jednocześnie ma charakter globalny, dobrze udokumentowany i utrzymywany przez niezależną i wiarygodną instytucję. Wdrożenie standardu wpływa pozytywnie na poprawę jakości współpracy pomiędzy kontrahentami oraz transparentność danych w obrębie Grupy Raben, co oznacza, że założony przez nas cel projektu został zrealizowany – podsumowuje Agata Horzela, ekspert ds. TSL w GS1 Polska.

(źr. GS1 Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.