Dodaj ogłoszenie o pracy


Małgorzata Baliszewska - Logistyka wygrała z turystyką

Małgorzata Baliszewska krajowy kierownik Działu Obsługi Klienta TNT Express

 

- Moja przygoda z logistyką rozpoczęła się 18 lat temu, a przed tym związana byłam z branżą turystyczną, gdzie realizowałam wówczas swoje pasje. Ukończyłam studia ekonomiczne na SGPiS (dzisiaj SGH) a później kurs pilota wycieczek. Pracowałam m.in. w Orbisie i Almaturze, aż pewnego dnia trafiłam do firmy kurierskiej - trochę przypadkowo, dzięki mojej znajomej która namówiła mnie abym spróbowała swoich sił w firmie TNT. - wspomina Małgorzata Baliszewska krajowy kierownik Działu Obsługi Klienta TNT Express. - Wówczas to firma TNT działała na polskim rynku zaledwie rok, a pracę w niej rozpoczęłam od szeregowego pracownika działu obsługi klienta. - dodaje Małgorzata Baliszewska.

 

Pomimo ogromnego zamiłowania do turystyki, wkrótce nowa praca stała się jej drugą pasją. Jak podkreśla - rosła wraz z firmą i być może to pozwoliło jej tak bardzo zaangażować się w to co robiła. - Oczywiście nie żałuję zamiany turystyki na logistykę. Analizując teraz te 18 lat pracy spędzone w TNT, czuje się lekko zaskoczona, bo zdaję sobie sprawę z tego, że spędziłam tutaj połowę swojego życia zawodowego i nadal przychodzę do tej pracy z radością. Natomiast gdybym miała sobie odpowiedzieć dlaczego ta firma a nie inna, to składa się na to wiele rzeczy. - mówi p. Małgorzata. - Pierwsza, to możliwość rozwoju razem z firmą. Uczestnicząc w procesie rozwoju, poznawała ją od podszewki. - Ta branża ma w sobie coś takiego, co działa jak magnez. Tutaj wszystko dzieje się dynamicznie i bardzo szybko, nie ma czasu na odkładanie na potem, tylko trzeba rozwiązywać problemy tu i teraz.- dodaje. W turystyce również dzieje się wiele ciekawego, ale mając rodzinę, trudno pogodzić mobilny tryb życia z zajmowaniem się domem i wymarzonym ogródkiem, w którym rosną ulubione kwiaty - irysy i słoneczniki. Turystyka przegrała więc z logistyką i pozostała jako hobby. - Współpracując z osobami z różnych krajów mogę w logistyce realizować swoje pasje turystyczne - i to jest wspaniałe. - mówi p. Małgorzata. - Poznaję poszczególne kraje dzięki tym ludziom. Poza tym praca ta wiąże się też z wieloma wyjazdami, które są organizowane przez firmę do różnych krajów na całym świecie. - dodaje.

Zapytana, czy jest coś, czego nie lubi w logistyce, odpowiada - kiedy coś dzieje się na trasie przesyłki i nie jesteśmy w stanie cokolwiek zrobić, a jedynie pozostaje nam poinformować o tym klienta. Czasami musimy pogodzić się z tym, że nie wszystko zależy od naszego zaangażowania.

Podczas 18 lat pracy w TNT otrzymywała propozycje przejścia do innych firm (chociaż nie z branży logistycznej), jednakże, nikt nie potrafił przekonać jej do zmiany miejsca zatrudnienia.

- Tutaj jestem od samego początku i powoli buduję swoją pozycję, przechodząc przez poszczególne szczeble, ale lubię ten obszar działalności i pracę w dziale obsługi klienta. - mówi p. Małgorzata.

- Pracuję też z fantastycznymi ludźmi. Są to ludzie kreatywni, pracowici i którzy podejmują różne wyzwania, a wysoka kultura zarządzania w firmie motywuje do pewnych działań. - dodaje. Jak podkreśla tej branży można się nauczyć, tylko trzeba zaangażować się w to co się robi, bez względu na wykształcenie i zdobyte dyplomy. - Logistyka stała się moją pasją, tak jak i turystyka. Nie było jeszcze takiego momentu, żebym obudziła się i nie miałabym ochoty przyjść do pracy. Gdyby tak się stało, dawno nie byłoby mnie tutaj.

Poza pracą p. Małgorzata fascynuje się Portugalią i Włochami, do których wraca co roku i w tych krajach czuje, że wypoczywa - wyjazdy do tych krajów są mi potrzebne do życia jak woda. - dodaje śmiejąc się Małgorzata Baliszewska.

 

Opr. Beata Trochymiak *

 

*Uwaga! Artykuł jest chroniony prawem autorskim, jego dalsze rozpowszechnianie i powielanie bez zgody wydawcy portalu Pracujwlogistyce.pl jest zabronione!

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.