Dodaj ogłoszenie o pracy


„Rzetelny Przewoźnik” uczy jak nie dać się okraść w transporcie

Rzetelny Przewoźnik” uczy jak nie dać się okraść w transporcie

 

 

13 października na konferencji we Wrocławiu inicjatorzy kampanii społecznej „Rzetelny Przewoźnik” rozpoczną cykl spotkań poświęconych problematyce oszustw w branży transportowej i sposobom na ochronę przed nimi. Pracujwlogistyce.pl jest jednym z patronów medialnych konferencji.


„Rzetelny Przewoźnik” to zainicjowana przez operatora giełdy Trans.eu oraz dolnośląski oddział OZPTD kampania, której celem jest ograniczenie zjawiska kradzieży i wyłudzeń w branży TSL, wzrost świadomości uczestników rynku na temat mechanizmów oszustw, a także wyróżnianie najlepszych i najrzetelniejszych firm transportowych na rynku.

 

W ramach kampanii powstała już specjalna baza, dzięki której można zweryfikować licencję na przewóz krajowy lub międzynarodowy przewoźnika. Inicjatorzy opracowali także kompleksowy kurs wiedzy, z którego czytelnicy mogą dowiedzieć się m.in. o tym, jak skutecznie dochodzić kosztów postoju czy wymiany palet, a także jak liczyć termin przedawnienia w transporcie krajowym i międzynarodowym.


Kolejnym etapem kampanii jest cykl ogólnopolskich konferencji edukacyjnych.

Na pierwszej konferencji, która odbędzie się 13 października na terenie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu jej uczestnicy dowiedzą się m.in. o metodach działania zorganizowanych szajek przestępczych w branży transportowej, a także o sposobach na uniknięcie kosztownych błędów przy zawieraniu ubezpieczeń.


W konferencji wezmą udział m.in. funkcjonariusze Komend Wojewódzkich Policji z Wrocławia, Łodzi i Krakowa (opowiedzą o najczęstszych sposobach działania złodziei), a także inspektorzy Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego, którzy podzielą się wiedzą nt. praw i obowiązków przewoźnika podczas kontroli drogowej. O metodach weryfikacji przedsiębiorców na giełdach transportowych będą mówili przedstawiciele giełdy Trans.eu, z kolei najnowsze zmiany w prawie transportowym omówi dyrektor biura prawnego OZPTD – Maciej Wroński.


Udział w konferencji dla wszystkich uczestników jest bezpłatny.

Aby wziąć w niej udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: http://www.rzetelnyprzewoznik.pl/konferencja

Tam również znajdują się szczegółowe informacje o wszystkich spotkaniach.

 

Partnerami konferencji zostały firmy: DKV, Continental, DHL i Net4Car, a patronat medialny objęły m.in. Pracujwlogistyce.pl, dziennik Rzeczpospolita, Polska Gazeta Transportowa, portale: policyjni.pl, Money.pl, Logistyka.infor.pl, tabor24.pl, etransport.pl, program Na Osi, a także miesięczniki: Truck&Van oraz TSL Biznes.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.rzetelnyprzewoznik.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.