Dodaj ogłoszenie o pracy


PCC Intermodal - rok na Terminalu w Gliwicach!

Dokładnie 1 sierpnia 2011 r. rok spółka PCC Intermodal uruchomiła i włączyła do swojej sieci Terminal kontenerowy w Gliwicach. Terminal PCC Gliwice, położony na terenie Śląskiego Centrum Logistyki, obsługuje ładunki kontenerowe rejonu Górnego Śląska. W każdym miesiącu to ok. 50 intermodalnych pociągów.

 

W najbliższych latach obiekt w Gliwicach będzie modernizowany. Blisko dwukrotnie powiększona zostanie jego powierzchnia operacyjna i składowa. Docelowo terminal zostanie zasilony dwoma suwnicami.

PCC Intermodal S.A. – to operator intermodalny organizujący regularne połączenia kolejowe pomiędzy najważniejszymi europejskimi portami morskimi, a lądowymi terminalami przeładunkowymi zlokalizowanymi w najlepiej rozwiniętych regionach kraju (Górny Śląsk – Terminal Gliwice; Polska Centralna – Terminal Kutno; Dolny Śląsk – Terminal Brzeg Dolny). Spółka zarządza również zlokalizowanym na zachodniej granicy Terminalem we Frankfurcie nad Odrą.

 

Na terenie Terminala w Gliwicach operują cztery mobilne maszyny przeładunkowe ( 3 reachstackery, 1 empty handler). Parametry techniczne terminalu:
 powierzchnia operacyjna  30 tys. m2
 możliwości składowe 1 650 TEU
 2  tory kolejowe po 600 m każdy
 przyłącza prądu
parking dla ciężarówek – 50 miejsc.

 

Więcej informacji na temat sieci połączeń PCC Intermodal S.A. oraz Terminalu Gliwice znajduje się na stronie www.pcc-intermodal.pl .

(źr. Śląskie Centrum Logistyki/PCC Intermodal SA)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.