Dodaj ogłoszenie o pracy


Światowy dzień prac społecznych w Prologis

20 maja 2016 r., pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej  wzięli udział  w światowym dniu prac społecznych IMPACT Day, zorganizowanym przez Prologis już czwarty rok z rzędu. W grupie znalazły się zespoły z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które zaangażowały się w pomoc na rzecz potrzebujących osób i lokalnych organizacji – od prac remontowych i budowlanych po pielęgnację ogrodów.  

(na zdj. Pracownicy polskiego oddziału Prologis)
(na zdj. Pracownicy polskiego oddziału Prologis)

Pracownicy polskiego oddziału Prologis pomagali w Fundacji Synapsis, organizacji zapewniającej profesjonalną pomoc dzieciom i dorosłym chorym na autyzm. Wolontariusze odnowili siedzibę fundacji, wykonując prace ogrodowe i odświeżając sale terapeutyczne. Zespoły z Czech i Słowacji zajęły się remontem domu dla dzieci potrzebujących opieki tymczasowej. Pracownicy pomagali w ośrodku Klokanek Laskova, który zapewnia nieletnim opiekę rodzinną do momentu ich powrotu do rodziców lub znalezienia stałej rodziny zastępczej. Po wysprzątaniu, odmalowaniu i wstawieniu pięciu nowych tapczanów dom wygląda jak nowy. Miłośnicy przyrody w zespole węgierskim włożyli wiele wysiłku, aby odnowić ogród botaniczny Vácrátót. W ramach przeprowadzonych prac postawili ogrodzenia i drewniane kosze, odnowili most, odmalowali słupy i uporządkowali ścieżki. Ogród botaniczny Vácrátót może pochwalić się ponad 150 różnymi gatunkami zwierząt i niezliczonymi odmianami roślin.

W akcji IMPACT Day na całym świecie, wzięło udział około 1,5 tys. pracowników Prologis, w tym 70 osób z Europy Środkowo-Wschodniej. IMPACT DAY jest odzwierciedleniem podstawowych wartości spółki takich jak: uczciwość, pełnienie roli mentora, pasja, odpowiedzialność, odwaga i praca zespołowa.

IMPACT Day tylko jeden z projektów realizowanych przez Prologis w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierających lokalną społeczność. Każdy pracownik firmy może w ciągu roku wykorzystać 24 dodatkowe płatne godziny na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.