Dodaj ogłoszenie o pracy


8,5 tys. ciepłych obiadów dla dzieci – DHL GF podsumowuje działania CSR za I kwartał

DHL Global Forwarding, posumował pierwszy kwartał roku 2016 współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Firma od 2011 r. wspiera organizację, angażując się w akcję „Pajacyk”. W I kwartale br. dzięki pomocy firmy udało się zakupić 8,5 tys. ciepłych posiłków dla dzieci najbardziej tego potrzebujących.

Celem inicjatywy DHL GF - „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK” - jest zbieranie funduszy na program mający na celu walkę z niedożywieniem dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Jak wskazuje sama nazwa, za każdą zrealizowaną z DHL Global Forwarding przesyłkę, spedytor funduje jeden ciepły posiłek. Dzięki zaangażowaniu firmy oraz partnerów biznesowych, firma ufundowała dotąd ponad 358 tys. gorących posiłków.

Nierówności społeczne są coraz bardziej widoczne wśród krajów wysokorozwiniętych – w tym również w Polsce. Luka pomiędzy klasą najbiedniejszą a najbogatszą rośnie coraz szybciej. Powołując się na najnowszy raport GUS Krzysztof Bielica – prezes Zarządu DHL Global Forwarding, powiedział - W 2014 r. poniżej minimum egzystencji żyła co dziewiąta osoba w gospodarstwach małżeństw z 3 dzieci. Natomiast wskaźnik zagrożenia ubóstwem skrajnym dla rodzin niepełnych wyniósł około 6 proc. Te dane są bardzo niepokojące, dlatego tak mocno zależy nam na wspieraniu dzieci. Współpracujemy z PAH od ponad 5 lat i współpraca ta przynosi bardzo dobre efekty, dlatego zdecydowaliśmy się na jej kontynuację przez cały 2016 rok. W maju br. firma rusza z kolejnym projektem pomocy dzieciom. Tym razem program angażujący pracowników DHL Global Forwarding.  W- spólnie będziemy biegać w wyznaczonych biegach w całej Polsce oraz pływać i jeździć na rowerze, a za każdy przebyty kilometr przekażemy 10 zł na remont wybranego Domu Dziecka w Warszawie - dodaje Krzysztof Bielica.
Działalność CSR jest jednym z głównych założeń misji DHL Global Forwarding. Firma łączy działalność biznesową z zaangażowaniem prospołecznym i prośrodowiskowym, stale wspomagając projekty przede wszystkim poświęcone dzieciom i młodzieży: m. in. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Zespół Szkół 97 w Warszawie, Szlachetna Paczka w Łodzi.

(źr. DHl GF)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.