Dodaj ogłoszenie o pracy


Spedycja morska - obowiązki i prawa spedytora morskiego

Spedycja morska - obowiązki i prawa spedytora morskiego - szkolenie prowadzone w formie case studies (najnowsze orzecznictwo sądowe) i wykładów przez najlepszego eksperta w Polsce w zakresie wykładni prawa opisującego wykonywanie usług spedycyjno – transportowych. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom najnowszej wiedzy prawnej z zakresu praw i obowiązków spedytora morskiego oraz przygotowanie do obsługi dokumentacji występującej w transporcie morskim ładunków.

Trener - naszym Trenerem jest jeden z najlepszych prawników w Polsce specjalizujący się w zakresie spedycji i transportu, a w szczególności spedycji morskiej. Od 1999 roku członek i jedyny reprezentant Polski w Advisory Body Legal Matters (komisji prawnej) przy Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów - FIATA (Fédération Internationale des Associasions de Transitaires et Assimilés) z siedzibą w Zurychu. Autor i współautor wielu publikacji w prasie fachowej z dziedziny prawa transportowego i spedycji oraz ubezpieczeń transportowych, w tym Podręcznika Spedytora. Wykładowca prawa transportowego na studiach podyplomowych i II stopnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Prezes i Arbiter Sądu Arbitrażowego. Radca prawny, świadczący od kilkunastu lat pomoc prawną przedsiębiorcom z branży TSL.

Termin: 26 kwietnia 2017 r., w godz. 10.00 – 16.30.
Miejsce: Warszawa

Cena za udział jednej osoby = 700 PLN +VAT (w cenie zawarty jest udział w wykładach, materiały, lunch, przerwy kawowe)

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU należy przesyłać do 17 kwietnia 2017r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba miejsc ograniczona, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność przesyłanych zgłoszeń i dokonanie opłaty za udział. Więcej informacji udziela Beata Trochymiak, tel. 535 448 544.

UWAGA! Dla firm, których przedstawiciele brali już udział we wcześniejszych szkoleniach organizowanych przez Pracujwlogistyce.pl, udzielamy rabatu! W przypadku zgłoszenia na każde kolejne szkolenie powyżej 2 osób udzielamy 10 proc. rabatu.

Pobierz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Program obejmuje zagadnienia:
1. Akty prawne znajdujące zastosowanie w spedycji morskiej
2. Zasady zawierania umowy spedycji
    znaczenie prawne oferty
    OPWS 2010
3. Spedytor a przewoźnik – obowiązki spedytora
4. Dokumenty przewozowe w przewozie morskim
    konosament, jego rodzaje, zasady zbywania
    zastosowanie konosamentu w żegludze morskiej
    funkcje konosamentu (akceptacyjno – odbiorcza, dowodowa i in.)
    konosament jako papier wartościowy
    najczęściej spotykane rodzaje konosamentów
    zasady zbywania konosamentu
    Sea Waybill – morski list przewozowy
5. Problematyka związana z wydaniem przesyłki bez prezentacji oryginału FBL
Letter of Indemnity (LOI)
6. Spedytor – wystawca House Bill of Lading jako NVOCC
7. Zasady działania NVOCC
8. Reguły Incoterms a odpowiedzialność wystawcy HB/L
9. Delivery/ Releasing Agent czyli agent zwalniający - spedytor czy agent przewoźnika umownego (NVOCC),
Ryzyka zaangażowania odpowiedzialności agenta zwalniającego
10. Odszkodowania
    Ograniczenia wysokości odszkodowania należnego od spedytora
    Ograniczenia wysokości odszkodowania należnego od przewoźnika
    Klauzula wartości i specjalny interes w dostawie
11. Dochodzenie roszczeń od przewoźnika morskiego
    Terminy zawite i konsekwencje prawne ich upływu
    Terminy przedawnienia

ZAPRASZAMY!

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.