Dodaj ogłoszenie o pracy


Spedycja kolejowa z uwzględnieniem specyfiki intermodalu i granicy wschodniej

(Dwudniowe szkolenie w Warszawie, w dniach 18-19.10.2017 r.)

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla osób pragnących zdobyć przygotowanie do pracy w zawodzie spedytora kolejowego. Jedyne tego typu szkolenie w Polsce. Prowadzone jest przez dwóch praktyków z długoletnim doświadczeniem w pracy w spedycji kolejowej.

Co zyskasz?

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy i doświadczenia niezbędnego do zdobycia umiejętności spedytora kolejowego, w tym uwzględniając specyfikę i organizację przewozów przez granicę wschodnią i organizację przewozów intermodalnych. Podczas drugiego dnia warsztatów uczestnicy w ramach ćwiczeń przerabiają konkretne case studies  - przygotowanie oferty dla klienta, wyliczenie stawki przewozowej, kompletowanie dokumentów przewozowych, organizacja przewozu.

TRENERZY - nasze szkolenia z zakresu spedycji kolejowej prowadzą doświadczeni specjaliści i pasjonaci spedycji kolejowej. Posiadają unikatową wiedzę i niezwykle bogate doświadczenie zawodowe w pracy jako organizatorzy przewozów ładunków transportem kolejowym oraz intermodalnym i multimodalnym, w tym również przewozów kolejowych na Wschód – z kombinacjami przeładunkowymi z zastosowaniem różnych typów wagonów.  Posiadają doskonałą znajomość operacji przeładunkowych w największym w terminalu w Małaszewiczach, a także na innych terminalach i przejściach granicznych w Polsce. Obecnie pracują w największych spółkach logistycznych i kolejowych, gdzie pełnią funkcje managerskie, w tym również na terminalu w Małaszewiczach. Współpracują z kluczowymi importerami oraz eksporterami, koordynując zarówno przewozy zagraniczne jak i krajowe. Są świetnymi trenerami, potrafią przekazać wiedzę, którą chętnie dzielą się z uczestnikami, a co najważniejsze chętnie też odpowiadają na pytania i wspierają uczestników swoim doświadczeniem również po zakończeniu szkolenia.

TERMIN:  18-19 października 2017 r., w Warszawie,

Cena za udział jednej osoby w dwudniowym szkoleniu = 1100 PLN +23%VAT = 1353 PLN (w cenie zawarty jest: udział w wykładach + ćwiczeniach, materiały, lunch, przerwy kawowe, certyfikat ukończenia szkolenia) UWAGA! Cena nie zawiera noclegu, o możliwościach noclegu poinformujemy uczestników indywidualnie.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU należy przesyłać do 10 października 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Więcej informacji udziela po tel. 535 448 544.
UWAGA! Dla firm, których przedstawiciele brali już udział we wcześniejszych szkoleniach organizowanych przez Pracujwlogistyce.pl, udzielamy 5 proc. rabatu!

W programie:
Dzień I - 18 października
I. Transport kolejowy w Polsce
1) Linie usług, ich typy i podtypy,
- spółki przewozowe,
- utrzymanie infrastruktury
2) Znajomość i czytanie taryfy kolejowej:
- zawartość taryfy
- zróżnicowanie stawek taryfowych
- nomenklatura towarów
- specjalne warunki taryfowe
- załączniki do taryfy
- umowy specjalne
II. Organizacja transportu kolejowego towarowego
1) zasady sprzedaży usług przewozów towarowych - Regulamin przewozów przesyłek towarowych (RPT) i obowiązujące taryfy
2) odpowiedzialność przewoźnika kilku kolei - COTIF
3) Ogólna umowa o użytkowaniu wagonów towarowych (AVV)
III. Organizacja transportu kolejowego - Umowa SMGS
1) Istota przeładunku na granicy:
- znaczenie szerokości torów – o czym należy pamiętać?
- system wagon - plac - wagon (problemy z tym związane i rola spedytora)
- system wagon - wagon  (problemy z tym związane i rola spedytora)
- system wagon - plac - samochód (problemy z tym związane i rola spedytora)
- system wagon - samochód (problemy z tym związane i rola spedytora)
2) Organizacja dalszego transportu kolejowego przez spedytora z uwzględnieniem problemów przeładunkowych
3) Organizacja transportu kontenerów z uwzględnieniem ich przeładunków w terminalu intermodalnym, w tym na granicy wschodniej

Dzień II - 19 października - ćwiczenia
IV. Dokumenty stosowane przy realizacji umowy przewozu transportem kolejowym i dokumenty stosowane przy realizacji umowy spedycji
V. Budowanie stawki frachtowej w spedycji kolejowej oraz intermodalnej
VI. Przygotowanie oferty dla klienta
VII. Zawarcie i wykonanie umowy przewozu przez spedytora.

ZAPRASZAMY!

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.