Dodaj ogłoszenie o pracy


Spedycja morska kontenerowa z obsługą kontenerów chłodni (listopad'2017)

(Warszawa, 28.11.2017)

Na warsztaty szkoleniowe ze spedycji morskiej zapraszamy osoby pragnące pogłębić wiedzę spedycyjną i zdobyć umiejętności spedytora morskiego kontenerowego. Program szkolenia oraz ćwiczenia zostały opracowane przez praktyka z ponad 25-letnim doświadczeniem w pracy w spedycji, co zapewnia wysoki poziom merytoryczny. W programie znajdują się wykłady oraz ćwiczenia w oparciu o „case studies”, co umożliwi przyswojenie przez uczestnika niezbędnej wiedzy do wykonywania operacji w spedycji morskiej i obsługi klienta w zakresie transportu morskiego kontenerowego. Połowa czasu szkolenia obejmują ćwiczenia - przerabianie case study z wypełnianiem dokumentacji i wyliczaniem stawek frachtowych. Tegoroczny program szkolenia został zmodyfikowany i uzupełniony o spedycję kontenerów chłodni!

Trener: ekspert z ponad 25 – letni stażem w pracy firmach spedycyjnych. Od kilkunastu lat pełni funkcje menedżerskie wyższego szczebla w przedsiębiorstwach spedycyjnych. Trener spedycji i mentor spedytorów w organizacjach w których pracuje. Obecnie dyrektor oddziału w Gdyni, jednej z największych firm spedycyjnych w Polsce, realizuje rozwój strategii spółki w oparciu o rozwój spedycji morskiej, kolejowej, drogowej, usług przeładunkowych i magazynowych oraz usług celnych.

TERMIN28 listopada 2017 r., Warszawa, w godz. 10.00 - 17.00,

Cena za udział jednej osoby = 590 PLN +VAT (w cenie zawarty jest udział w wykładach, materiały, przerwy kawowe). Uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat udziału w szkoleniu.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU należy przesyłać do 21 listopada 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. POBIERZ Formularz Zgłoszeniowy

Liczba miejsc ograniczona, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność przesyłanych zgłoszeń. Więcej informacji udziela Beata Trochymiak, tel. 535 448 544.

UWAGA! Dla firm, których przedstawiciele brali już udział we wcześniejszych szkoleniach organizowanych przez Pracujwlogistyce.pl, udzielamy rabatu! W przypadku zgłoszenia na każde kolejne szkolenie powyżej 2 osób udzielamy 5 proc. rabatu.

Program szkolenia obejmuje:
I. Kontener
– typy kontenerów i ich zastosowanie
- zastosowanie reeferów i ich obsługa
- załadunek i mocowanie ładunku w kontenerze, różnica między FCL i LCL
II.  Zastosowanie i wykładnia Reguł INCOTERMS 2010 w spedycji morskiej kontenerowej
III. Armator i jego rola oraz zasady współpracy ze spedytorem (w tym NVOCC)
- skróty obowiązujące w żegludze kontenerowej,
- porty i terminale w Polsce (obsługa klienta i kontakt)
IV. Obsługa płatności
– inkaso,
- akredytywa
V. Przebieg operacji spedycyjnej w imporcie i eksporcie – ofertowanie, zlecenie spedycyjne, buking, instrukcja wysyłkowa, monitoring, dokumentacja (konosament, faktura handlowa, certyfikaty), odprawa celna (procedury celne, SAD, potwierdzenie wywozu towaru), rozliczenie operacji spedycyjnej, windykacja
VI. Ćwiczenia - przerabianie case study – ćwiczenia konkretnych przypadków operacji spedycyjnych, w tym wyliczanie stawki frachtowej, wystawianie dokumentów (instrukcja wysyłkowa, buking, konosament spedytorski, konosament armatorski), wyliczanie demurrage/detention, wyliczanie stawki za rozformowanie kontenera, obliczanie kosztów via Hamburg, inne.

ZAPRASZAMY!

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.