SPEDYCJA MORSKA KONTENEROWA

(Warszawa, 22 czerwca 2017)

Na warsztaty szkoleniowe ze spedycji morskiej zapraszamy osoby pragnące zdobyć wiedzę i zawód spedytora morskiego kontenerowego. Program szkolenia oraz ćwiczenia zostały opracowane przez praktyka z ponad 25-letnim doświadczeniem w pracy w spedycji, co zapewnia bardzo wysoki poziom merytoryczny. W programie znajdują się wykłady oraz ćwiczenia w oparciu o „case studies”, co umożliwi przyswojenie przez uczestnika niezbędnej wiedzy do wykonywania operacji w spedycji morskiej i obsługi klienta w zakresie transportu morskiego kontenerowego. 1/3 czasu szkolenia obejmują ćwiczenia - przerabianie case study z wypełnianiem dokumentacji i wyliczaniem stawki frachtowej.

Trener: ekspert z ponad 25 – letni stażem w pracy firmach spedycyjnych. Od kilkunastu lat pełni funkcje menedżerskie wyższego szczebla w przedsiębiorstwach spedycyjnych. Trener spedycji i mentor spedytorów w organizacjach w których pracuje. Obecnie dyrektor oddziału w Gdyni, jednej z największych firm spedycyjnych w Polsce, realizuje rozwój strategii spółki w oparciu o rozwój spedycji morskiej, kolejowej, drogowej, usług przeładunkowych i magazynowych oraz usług celnych.

TERMIN: 22 czerwca 2017 r., Warszawa, w godz. 10.00 - 17.00,

POBIERZ Formularz Zgłoszeniowy

Cena za udział jednej osoby = 680 PLN +VAT (w cenie zawarty jest udział w wykładach, materiały, lunch, przerwy kawowe). Uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat udziału w szkoleniu.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU należy przesyłać do 15 czerwca 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność przesyłanych zgłoszeń i dokonanie opłaty za udział. Więcej informacji udziela Beata Trochymiak, tel. 535 448 544.

UWAGA! Dla firm, których przedstawiciele brali już udział we wcześniejszych szkoleniach organizowanych przez Pracujwlogistyce.pl, udzielamy rabatu! W przypadku zgłoszenia na każde kolejne szkolenie powyżej 2 osób udzielamy 10 proc. rabatu.

Program szkolenia obejmuje zagadnienia:
I. Podstawy spedycji morskiej:
    Kontenerowa
    Konwencjonalna  

II.  Zastosowanie i wykładnia Reguł INCOTERMS 2010 w spedycji morskiej (definicja, fob, cif/cfr, ddu/dap)

III. Kontener – typy kontenerów i zastosowanie, budowa kontenera, mocowanie ładunku w kontenerze, różnica między FCL i LCL

IV. Armator – kim jest armator, agent – przedstawiciel spedytora, NVOCC – armator bez statku; skróty obowiązujące w żegludze kontenerowej

V. Porty/terminale – połączenia - terminali/portów na świecie z terminalami polskimi – zawinięcia armatorów

VI. Formy płatności – inkaso, akredytywa

VII. Przebieg operacji spedycyjnej w imporcie i eksporcie – ofertowanie, zlecenie spedycyjne, buking, instrukcja wysyłkowa, monitoring, dokumentacja (konosament, faktura handlowa, certyfikaty), odprawa celna (procedury celne, SAD, potwierdzenie wywozu towaru), rozliczenie operacji spedycyjnej, windykacja

VIII. Ćwiczenia - przerabianie case study – ćwiczenia konkretnych przypadków operacji spedycyjnych, w tym wyliczanie stawki frachtowej, wystawianie dokumentów (instrukcja wysyłkowa, buking, konosament spedytorski, konosament armatorski), wyliczanie demurrage/detention, wyliczanie stawki za rozformowanie kontenera, obliczanie kosztów via Hamburg, inne.

ZAPRASZAMY!

najczęściej czytane
Początek roku na rynku pracy pod presją podwyżek wynagrodzeń
Cyfrowa rzeczywistość – niedługo każdy nasz ruch kontrolowany będzie przez szt ...
Rośnie popyt na przewozy lotnicze cargo
26. Finał WOŚP - UPS Polska zaprasza do licytacji udziału w Ferrari Challenge Race ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Wiadomości
W Calais nadal codziennie dochodzi do ataków na pojazdy ciężarowe
Poradnik
Na czym skupią się kontrole Państwowej Inspekcji Pracy w 2018 r.?
Wiadomości
UWAGA! Utrudnienia na Terminalu Samochodowym w Koroszczynie
Poradnik
Z Kodeksem Dobrych Praktyk Drogowych przygotujesz bezpieczne ferie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC