SPEDYCJA MORSKA KONTENEROWA

(Warszawa, 09 marca 2017)

Na warsztaty szkoleniowe ze spedycji morskiej zapraszamy osoby pragnące zdobyć wiedzę i zawód spedytora morskiego kontenerowego. Program szkolenia oraz ćwiczenia zostały opracowane przez praktyka z ponad 25-letnim doświadczeniem w pracy w spedycji, co zapewnia bardzo wysoki poziom merytoryczny. W programie znajdują się wykłady oraz ćwiczenia w oparciu o „case studies”, co umożliwi przyswojenie przez uczestnika niezbędnej wiedzy do wykonywania operacji w spedycji morskiej i obsługi klienta w zakresie transportu morskiego kontenerowego. 1/3 czasu szkolenia obejmują ćwiczenia - przerabianie case study z wypełnianiem dokumentacji i wyliczaniem stawki frachtowej.

Trener: ekspert z ponad 25 – letni stażem w pracy firmach spedycyjnych. Od kilkunastu lat pełni funkcje menedżerskie wyższego szczebla w przedsiębiorstwach spedycyjnych. Trener spedycji i mentor spedytorów w organizacjach w których pracuje. Obecnie dyrektor oddziału w Gdyni, jednej z największych firm spedycyjnych w Polsce, realizuje rozwój strategii spółki w oparciu o rozwój spedycji morskiej, kolejowej, drogowej, usług przeładunkowych i magazynowych oraz usług celnych.

TERMIN: 09 marca 2017 r., Warszawa, w godz. 10.00 - 17.00,

POBIERZ Formularz Zgłoszeniowy

Cena za udział jednej osoby = 680 PLN +VAT (w cenie zawarty jest udział w wykładach, materiały, lunch, przerwy kawowe). Uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat udziału w szkoleniu.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU należy przesyłać do 01 marca 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność przesyłanych zgłoszeń i dokonanie opłaty za udział. Więcej informacji udziela Beata Trochymiak, tel. 535 448 544.

UWAGA! Dla firm, których przedstawiciele brali już udział we wcześniejszych szkoleniach organizowanych przez Pracujwlogistyce.pl, udzielamy rabatu! W przypadku zgłoszenia na każde kolejne szkolenie powyżej 2 osób udzielamy 10 proc. rabatu.

Program szkolenia obejmuje zagadnienia:
I. Podstawy spedycji morskiej:
    Kontenerowa
    Konwencjonalna  

II.  Zastosowanie i wykładnia Reguł INCOTERMS 2010 w spedycji morskiej (definicja, fob, cif/cfr, ddu/dap)

III. Kontener – typy kontenerów i zastosowanie, budowa kontenera, mocowanie ładunku w kontenerze, różnica między FCL i LCL

IV. Armator – kim jest armator, agent – przedstawiciel spedytora, NVOCC – armator bez statku; skróty obowiązujące w żegludze kontenerowej

V. Porty/terminale – połączenia - terminali/portów na świecie z terminalami polskimi – zawinięcia armatorów

VI. Formy płatności – inkaso, akredytywa

VII. Przebieg operacji spedycyjnej w imporcie i eksporcie – ofertowanie, zlecenie spedycyjne, buking, instrukcja wysyłkowa, monitoring, dokumentacja (konosament, faktura handlowa, certyfikaty), odprawa celna (procedury celne, SAD, potwierdzenie wywozu towaru), rozliczenie operacji spedycyjnej, windykacja

VIII. Ćwiczenia - przerabianie case study – ćwiczenia konkretnych przypadków operacji spedycyjnych, w tym wyliczanie stawki frachtowej, wystawianie dokumentów (instrukcja wysyłkowa, buking, konosament spedytorski, konosament armatorski), wyliczanie demurrage/detention, wyliczanie stawki za rozformowanie kontenera, obliczanie kosztów via Hamburg, inne.

ZAPRASZAMY!

najczęściej czytane
Grupa Raben przejmuje część udziałów włoskiej spółki SITTAM
Nie będzie już stacji Statoil w Polsce
PKP Cargo otworzy swoje oddziały w Chinach
Jeśli nie przekazałeś jeszcze 1 % podatku na cel dobroczynny, to podaruj je na lec ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Raporty
Jak polskie firmy radzą sobie ze skuteczną redukcją kosztów?
Raporty
To był najlepszy marzec XXI wieku na rynku sprzedaży aut osobowych
Raporty
Rynek nieruchomości inwestycyjnych w Europie cały czas na wzroście
Wiadomości
Dobra pensja vs odpowiedzialność i niepewność – o samozatrudnieniu w transporcie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC