Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstaje nowy terminal intermodalny i nowe miejsca pracy - ATC Cargo

Firma ATC Rail S.A. - spółka należąca spółki logistycznej ATC Cargo S.A. zamierza uruchomić terminal intermodalny, na nieruchomości o powierzchni ponad 6 ha w Radomsku w województwie łódzkim, w obrębie której znajduje się infrastruktura kolejowa.

 

Pozyskana nieruchomość oraz infrastruktura pozwoli na natychmiastowe rozpoczęcie działalności przeładunkowej w ramach lądowego terminalu intermodalnego. W tej chwili nieruchomość wymaga adaptacji technicznej i zaraz po jej zakończeniu na teren terminalu będą mogły wjeżdżać co najmniej trzy pociągi tygodniowo z ładunkami klientów, między innymi takich firm jak Jysk czy IKEA. Wykonywane obecnie regularne połączenia z portu do centralnej Polski zostaną skierowane na ten terminal. 

Obecnie pod banderą ATC RAIL jeździ 11 ciągników siodłowych typu Man oraz 30 naczep kontenerowych, a do końca lutego flota ta zostanie powiększona o kolejne 24 ciągniki oraz 20 naczep. Przewozy drogowe stanowią ostatnie ogniwo w łańcuchu dostaw transportem intermodalnym, podczas gdy drugim modułem transportu w łańcuch dostaw jest transport kolejowy.
Terminal w Radomsku będzie również główną bazą własnej floty samochodowej dedykowanej do wykonywania lokalnych przewozów drogowych w ramach transportu intermodalnego. Inwestycję we własną flotę firma uznałą za niezbędną z perspektywy zapewnienia klientom stabilnego serwisu uniezależnionego od zewnętrznych wahań rynkowych.

 

W Spółce od kilku miesięcy trwają intensywne prace rozwojowe. W ciągu ostatnich 4 miesięcy wzrost zatrudnienia w spółce ATC Rail sięgnął 35 osób, a tempo rozwoju wskazuje, że do końca tego roku będzie to ok. 100 osób.
- Poszerzenie naszej oferty o obsługę transportu intermodalnego w oparciu o własne terminale kontenerowe oraz własną flotę wnosi do naszego biznesu znaczące wartości dodane, przejawiające się zarówno w optymalizacji kosztów, jak i zaoferowaniu nowych możliwości naszym klientom. Należy podkreślić, że nasz terminal będzie miał charakter publiczny, tzn. usługi przeładunkowe będą również dostępne dla zewnętrznych firm spedycyjnych. - mówi Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Cargo SA.  - Konsekwentnie realizujemy nasze zobowiązania wobec inwestorów, od których pozyskaliśmy kapitał w drodze emisji akcji w październiku 2011 r. Nasza strategia zakłada dalszą rozbudowę infrastruktury intermodalnej na terenie Polski. Do końca tego roku planujemy posiadać co najmniej dwa w pełni funkcjonujące terminale przeładunkowe z siecią regularnych połączeń kolejowych kilka razy w tygodniu.- dodaje Artur Jadeszko.

 

Transport intermodalny to kompleksowy przewóz towaru z wykorzystaniem co najmniej dwóch gałęzi transportu (np. kolej - samochód) w jednej jednostce ładunkowej, w tym wypadku w kontenerze, na podstawie jednego dokumentu przewozowego. Tylko ok. 3proc. ruchu kontenerowego w Polsce odbywa się tą metodą. W Europie średnia ta wynosi ok. 17proc.  Rozwój transportu intermodalnego to jeden z najważniejszych priorytetów ekonomicznych w UE.
(źr. za inf. ATC Cargo S.A)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.