Dodaj ogłoszenie o pracy


Mniej wezwań assistance - łagodna zima sprzyja kierowcom

W tym roku wszystkich interwencji na drodze w okresie od 24 do 26 grudnia było o kilka procent mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku - wynika ze statystyk Europ Assistance Polska. Wśród kierowców, którzy skorzystali z assistance najwięcej osób zgłaszało problemy z silnikiem, rozładowanym akumulatorem i niesprawną elektryką w samochodzie lub potrzebowało pomocy po wypadku. Z kolei w okresie przedświątecznym kierowcy chętnie korzystali z usług informacyjnych oraz pomocy konsultantów concierge.

 

W te Święta blisko 1/3 wszystkich spraw dotyczyła problemów z silnikiem, a 26proc. spraw związanych było z koniecznością pomocy kierowcy, który uczestniczył w kolizji lub wypadku. To zdecydowanie mniej niż w okresie świątecznym 2010 roku, kiedy to liczba uczestników wypadków drogowych korzystających z assistance była wyższa o 30proc. Trzecią z kolei przyczyną wezwań drogowych były w te Święta rozładowane akumulatory i popsuta elektryka (20proc. zgłoszeń), a czwartą problemy z zawieszeniem oraz przebite opony (9proc. wezwań, o połowę mniej niż w Święta 2010 roku). Około 12proc. spraw stanowiły problemy m.in. z układem hamulcowym, czy kierowniczym oraz napędem. Ostatnie 4proc. wszystkich spraw to wezwania alarmowe w sytuacji np. zatrzaśnięcia kluczyków w aucie, braku paliwa, czy też zatankowania złego paliwa.

 

Pomoc w domu i na Sylwestra
Za to w tym roku zwiększyła się liczba spraw z zakresu assistance domowego, czyli interwencji specjalistów m.in. w przypadku zwarcia instalacji elektrycznej, zalania, czy awarii sprzętu domowego. Zdarzyło się również kilka interwencji powiązanych z włamaniem do domu klienta, które wymagały interwencji ślusarza oraz zabezpieczenia mienia klienta. W okresie przedświątecznym klienci chętnie korzystali również z usług informacyjnych oraz pomocy profesjonalnych konsultantów concierge. Wiele zapytań związanych było ze Świętami i Sylwestrem i  dotyczyło m.in. godzin otwarcia poszczególnych sklepów i centrów handlowych, ekspresowych przesyłek kurierskich, organizacji pomocy sprzątającej, ale także na przykład organizacji wizyty Mikołaja w domu w Wigilię, wyszukania oryginalnych i trudno dostępnych prezentów, czy też wyjazdów i imprez Sylwestrowych.
(źr. Europ Assistance Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.