Konto pracodawcy

Drabpol obchodzi 35-lecie działalności

Firma DRABPOL  obchodzi w tym roku 35 –lecie swojej działalności. Założona w 1983.r.   przez Pawła Drabczyńskiego firma, przez pierwsze lata funkcjonowała jako Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej przy WSI Uniwersum w Częstochowie.
Po pewnym czasie działalność firmy na krajowym rynku transportowym wzbudziła zainteresowanie uznanych  producentów elektroniki samochodowej. Sam Paweł Drabczyński również podjął starania w celu nawiązania współpracy z niemieckim koncernem Mannesmann Kienzle. Skutkiem tego było „mianowanie” w 1991r. firmy DRAB na wyłącznego przedstawiciela na rynku polskim tego czołowego producenta tachografów. Był to bardzo duży sukces, o przedstawicielstwo  niemieckiego koncernu starało się wiele, dużych i znanych na rynku  firm z branży transportowej. Z roku na rok zakres współpracy rozszerzał się. W późniejszych latach w niemieckim koncernie  dochodziło do kolejnych fuzji i powstawania nowych grup, co nie pozostawało bez znaczenia na zakres wzajemnej współpracy, i tak w 2000 r. powstała grupa Siemens VDO Automotive, która po siedmiu latach połączyła się z koncernem technologii motoryzacyjnych – Continental. Sytuacja ta trwa do dziś,  a Continental VDO to  główny partner Drabpol-u.
Jakkolwiek współpraca z marką VDO dominowała w  działalności firmy, Drabpol cały czas szukał możliwości dalszego rozwoju. W 1993 r. został wyłącznym reprezentantem w Polsce firmy Konvekta- producenta klimatyzacji i agregatów chłodniczych do pojazdów. Kolejne lata to kolejny partnerzy firmy , tacy jak :  Mix Telematics , Molpir, ASC, czy w 2017 r. producent przegubów ATG. Ostatni rok przyniósł także nowy, znaczący rozdział w działalności firmy - otwarcie na rynek elektromobilności dzięki nawiązaniu współpracy z firmą TM4  Electrodynamic Systems. Oferta Drabpol-u  wzbogaciła się o silniki elektryczne i systemy  wysokoproądowe  do autobusów i pojazdów od 3, 5 tony. Dużym sukcesem firmy było także otrzymanie  w 2002 r. certyfikatu Systemu Jakości ISO 9001:2009, a następnie AQAP 2110:2009.
Dziś Drabpol specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa w transporcie. Proponuje nowatorskie rozwiązania systemowe w zakresie prac konstrukcyjnych i produkcyjnych na rzecz producentów autobusów, pojazdów ciężarowych, szynowych i specjalnych. Firma z sukcesem wdrożyła na rynek polski tachografy analogowe i  cyfrowe ,ergonomiczne  miejsce pracy kierowcy wraz z systemem elektroniki pokładowej  czy  klimatyzatory do pojazdów szynowych i autobusów komunikacji miejskiej. W 1997 r.  otworzyła  Laboratorium Analiz Wypadkowych Tarcz Tachografów -  obecnie Laboratorium Analiz Zapisów z Tachografów. To jedyne takie laboratorium w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z 4. w świecie.

W 2007 roku Zarząd firmy podjął strategiczną decyzję o rozszerzeniu działalności o zupełnie nowy sektor, związany z rynkiem lotniczym – awionikę samolotową. Decyzja ta niejako była związana z pasją samego Prezesa, który jako pilot śmigłowca od dawna interesował się lotnictwem. Niemal od podstaw Drabpol zbudował cale zaplecze usługowe, uzyskał  stosowne certyfikaty 145 A i C oraz jako pierwszy w Polsce otworzył Biuro Projektowe PART 21. Kompetencje Drabpol-u doceniły sprawdzone i  uznane w świecie lotniczym koncerny , powierzając firmie sprzedaż , serwis i  naprawę swoich urządzeń awionicznych. Dziś Drabpol reprezentuje  już 25 marek lotniczych z sektora Bussines i General Aviation, m.in.  takich jak Honywell ( GA) , Garmin ( GA), Universal Avionics ( BA), Rockwell Collins ( BA) .
Firma od blisko 20 lat działa również na rzecz obronności kraju. Powołany w firmie Departament Obsługi Sprzętu Militarnego dostarcza rozwiązania  oraz wyposażenie dla wojsk lądowych oraz sprzęt dla lotnictwa wojskowego, policji i straży granicznej. Firma Drabpol działa dziś jako firma VAR (Value Added Reseller). To co ją  wyróżnia to kompletne wdrożenia  systemów od strony technicznej i technologicznej. Drabpol zapewnia kompleksową  realizację projektów: doradztwo, projekty zabudowy, sprzedaż urządzeń, montaż,   serwis oraz  obsługę posprzedażową .  Ponadto służy wsparciem dla  biur projektowych, technologicznych, konstrukcyjnych oraz  Działów IT.
Posiadając własne  centra szkoleniowe firma organizuje szkolenia dla szerokiej grupy odbiorców- m.in. pracowników serwisów partnerskich, służb kontrolnych, producentów pojazdów , osób odpowiedzialnych w firmach za archiwizację i analizę danych z tachografów, fleet managerów, przewoźników oraz kierowców. Na terenie całego kraju Drabpol zorganizował i nadal organizuje sieć autoryzowanych stacji serwisowych w zakresie pełniej obsługi  tachografów , systemów kontroli ciśnienia i temperatury opon oraz klimatyzatorów i agregatów chłodniczych.
Firma zaczynała  swoją działalność z trzema pracownikami, obecnie  zatrudnia blisko 80 osób,  posiada trzy własne siedziby – Centralę w Mykanowie, Salon Prezentacyjno-Wystawienniczy w Warszawie oraz Lotnicze Centrum Serwisowe z własnym hangarem  na lotnisku w Modlinie.

(źr. Drabpol)

kobiety w logistyce
Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce sięgają prawie 20 proc.
Odkrywamy „Źródła Logistyki” – relacja z 7. Forum Kobiet w Logistyce!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w prawie - czy leasing będzie nadal się opłacał?
Jak wdrożyć dostawy w strategii PULL?
Zwierasz umowę ubezpieczeniową - poznaj najważniejsze pojecia i definicje!
Jak działa zrównoważony transport w Carlsberg Polska?
Kiedy opłaca się kupować wózki widłowe zaprojektowane „na miarę”?
Czas pracy kierowcy zawodowego w porze nocnej
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Afryka szansą dla polskich eksporterów - jak bezpiecznie prowadzić ekspansję?
Zawirowania polityczne na świecie a działania inwestorów
Przewoźnicy optymistycznie patrzą w przyszłość, ale wyzwań nie brakuje
Czego szukają pracownicy fizyczni i czego oczekują od pracodawców?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Optifuel Lab 3 – Renault Trucks znalazło sposób na superoszczędny silnik
Port Gdańsk zyskał nową trasę żeglugową do/z Danii oraz zachodniej i północne ...
Najlepsze biuro w magazynie w Polsce należy do Drabest
Dachser osiągnął najwyższy poziom zatrudnienia w swojej historii
Czwarty prom Stena Line wchodzi na trasę Gdynia - Karlskrona
DPD Polska sponsorem drużyny siatkarskiej kobiet
Stokrotka rozwija logistykę
Prologis buduje swój pierwszy park logistyczny w Łodzi
Jungheinrich Polska w nowej siedzibie - Astrum Business Park
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC