Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajcie laureatów plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL 2017”

9 listopada 2017 r., w trakcie uroczystej gali wystawców 5. edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica ogłoszono wyniki trzeciej edycji plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL 2017”.

Tytuł „Przyjazny Pracodawca TSL 2017” trafił w tym roku do:
- DHL Global Forwarding Sp. z o.o w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników),
- No Limit Sp. z o.o w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500),
- SANMAR Sp. z o.o w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników)

(na zdj. od lewej: Krzysztof Bielica - DHL Global Forwarding, Beata Trochymiak - Pracujwlogistyce.pl, Anna Glib - DHL Global Forwarding, Beata Kaługa - No Limit, Mariusz Kaźmierczak - Sanmar, Sławomir Cieśliński - Sanmar, Paweł Konowałek - TransPoland Translogistica i Mateusz Domalewski - DKV Euro Service Polska)
(na zdj. od lewej: Krzysztof Bielica - DHL Global Forwarding, Beata Trochymiak - Pracujwlogistyce.pl, Anna Glib - DHL Global Forwarding, Beata Kaługa - No Limit, Mariusz Kaźmierczak - Sanmar, Sławomir Cieśliński - Sanmar, Paweł Konowałek - TransPoland Translogistica i Mateusz Domalewski - DKV Euro Service Polska)

 

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez organizatorów konkursu - portal Pracujwlogistyce.pl i organizatora Targów TransPoland Translogistica - na podstawie liczby punktów uzyskanych w ocenie ankiet, które wypełniali przedsiębiorcy jako zgłoszenie do plebiscytu. Ankieta zawierała pytania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie: rozwoju kadr, wynagrodzeń i motywacji oraz work-life-balance. Jak co roku, organizatorzy dostosowali ankietę do ogólnych trendów panujących na rynku pracodawców i pracowników. W tym roku zwrócono uwagę na proces rekrutacji i równoważenia życia zawodowego z rodzinnym. Na ankietę odpowiedziało blisko 50 firm, które tym samym stały się uczestnikami plebiscytu.
- Ideą konkursu jest promowanie tych firm, które w szczególny sposób dbają o pracowników i rozwój miejsc pracy, zapewniając im godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Pytania w ankiecie nie są skomplikowane, ale wymagają pokazania tych obszarów, które dotykają strony ludzkiej, a nie operacyjnej czy technologicznej i to jest najtrudniejsze. Zgłoszenie firmy do udziału w plebiscycie świadczy o tym, że pracownik jest dla niej najwyższą wartością – mówi Paweł Konowałek, manager Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland  Translogistica.
- Cieszymy się że z roku na rok w plebiscycie bierze udział coraz więcej firm. Chociaż praca w branży TSL jest trudna, to widać że przedsiębiorcy robią wszystko, aby stała się ona przyjemna i dawała wiele satysfakcji ludziom, którzy poświęcają jej część swojego życia. W tym roku dało się zauważyć, że wiele firm postawiło na szkolenia i awanse swoich pracowników. Można śmiało powiedzieć, że branża TSL to dobre miejsce pracy i świetne miejsce do rozwoju kariery – podkreśla Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

Nowa kategoria w plebiscycie
Tegoroczna uroczystość wręczenia tytułów była wyjątkowa z uwagi na wprowadzenie, oprócz dyplomu, nowej statuetki która ma symbolizować stabilność i siłę pracodawców z branży TSL. Zrealizowanie tego zamiaru było możliwe również dzięki Partnerowi tegorocznego plebiscytu - firmie DKV Euro Services Polska, która jako pracodawca aktywnie włącza się w propagowanie idei well-being w miejscu pracy.
- Praca w wygodnych warunkach, zapewnienie rozwoju zawodowego oraz duży szacunek dla życia prywatnego i rodzinnego członków zespołu zawsze były priorytetem dla DKV. Dlatego dziś gorąco namawiamy firmy z szeroko rozumianego sektora TSL do wsparcia idei plebiscytu.– mówi Mateusz Domalewski, kierownik sprzedaży w DKV Euro Service Polska.

W ślad za tym podejściem organizatorzy plebiscytu zapowiedzieli dodanie w przyszłorocznej edycji nowej kategorii - „dostawca usług / produktów w branży TSL”. Poszerzy to grupę firm, które będą mogły wziąć udział w Plebiscycie Przyjazny Pracodawca TSL 2018.

Co znaczy być Przyjaznym Pracodawcą i czym jest to wyróżnienie dla tegorocznych Laureatów?

- Otrzymane wyróżnienie jest ukoronowaniem naszych działań wynikających ze strategii Pracodawca Pierwszego Wyboru. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze rozwiązania spotkały się z uznaniem. To ważne i obiektywne potwierdzenie, że nasza oferta dla pracowników jest atrakcyjna i zasługuje na wyróżnienie. Jako Przyjazny Pracodawca czujemy się odpowiedzialni za naszych pracowników i ich rodziny, dlatego nasza oferta uwzględnia cały wachlarz ich potrzeb. Poza tym stwarzamy swoim pracownikom takie warunki pracy, tak jakby pracowali u siebie i dla siebie – jednym słowem zaangażowanie kluczem do sukcesu – mówi Anna Glib, dyrektor HR w DHL Global Forwarding Sp. z o.o.

- Dziękujemy za wyróżnienie. Potwierdza ono skuteczność naszych działań, aby stworzyć takie środowisko pracy, w którym osiąga się nie tylko cele biznesowe, ale również pomaga w budowaniu różnorodnej i przyjaznej społeczności. Dla No Limit tytuł Przyjaznego Pracodawcy oznacza przede wszystkim partnera w realizacji różnych celów naszych pracowników, co wynika z różnych potrzeb ludzi, np: rozwoju osobistego i zawodowego, pasji, sportu, wartości rodzinnych, aktywności, zdrowia, bezpieczeństwa, itd. Cieszymy się, kiedy te cele indywidualne, finalnie wspierają rozwój naszego biznesu i w efekcie nasza firma staje się atrakcyjnym miejscem zatrudnienia - Beata Kaługa, HR business partner w No Limit So. z o.o.

- Bycie przyjaznym pracodawcą  oznacza dla nas wyjście poza schematy i wejście w rolę mentora-opiekuna zawodowego. Przyjazny pracodawca to przede wszystkim pracodawca świadomy, który elastycznie dostosowuje się do zróżnicowanych potrzeb swoich pracowników w różnych etapach ich życia zarówno zawodowego jak i prywatnego. Pielęgnujący wartości tworzące przyjazne środowisko pracy oraz budujący poczucie przynależności i scalający unikalną grupę jaką tworzy zespół firmy.  Wyróżnienie Przyjaznego Pracodawcy TSL to potwierdzenie, że idziemy słuszną drogą, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność: dwukrotne zdobycie tytułu zobowiązuje – podkreśla Mariusz Kaźmierczak, prezes zarządu Sanmar Sp. z o.o.

Organizatorzy Plebiscytu
Organizatorami plebiscytu są redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl i Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica, które co roku odbywają się w listopadzie w Warszawie, jako największe targi logistyczne w tej części Europy.

Gratulujemy Laureatom Plebiscytu!

Redakcja Pracujwlogistyce.pl

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.