Dodaj ogłoszenie o pracy


W trasę rusza charytatywny Złombol – PRL-owskie auta pojadą do krainy Basków!

Wielbiciele PRL-owskich wehikułów znów ruszają w trasę, aby zebrać środki na pomoc podopiecznym ze śląskich domów dziecka. Już 2 września wystartuje 11. edycja charytatywnego rajdu Złombol 2017. W tym roku uczestnicy wydarzenia wybiorą się do krainy Basków. W trakcie kilkudniowej wyprawy będą musieli pokonać ponad 2,5 tysiąca kilometrów samochodem produkowanym w poprzednim ustroju. Na trasie nie zabraknie więc ikon polskiej motoryzacji tj. Żuk, Fiat 125 i 126p, Polonez, czy też dobrze znanych marek naszych zagranicznych sąsiadów jak Wartburg, Łada czy Wołga.

Tegoroczni rajdowcy mają do wyboru dwie trasy: północną i południową, które połączą się dopiero w Bordeaux. Droga Północna prowadzi przez historyczne miasta Europy takie jak Drezno, Frankfurtu, Saarbrucken, Reims, Orlean i magiczny Paryż. Natomiast trasa południowa wiedzie przez urokliwą Pragę, Heidelberg, Strasburg, a przede wszystkim przez niezwykle malowniczy rejon Rhone-Alpes oraz wulkany parku narodowego Auvergne. Meta znajduje się w słynącej ze swoich krabów, hiszpańskiej miejscowości Noja, która mieści się pomiędzy Bilbao i Santander.

Aby wystartować w rajdzie, załoga musi zebrać minimum 1,5 tysiąca złotych. Najczęściej pieniądze pochodzą od firm lub osób prywatnych, których naklejki znajdują się na karoseriach samochodów. Zebrane środki trafiają do domów dziecka, a koszty podróży uczestnicy pokrywają sami. - Cieszę się, że już po raz drugi będę mógł wziąć udział w rajdzie Złombol. Wybraliśmy trasę północną, ponieważ chcemy zobaczyć słynny tor Nürburgring. W tym roku dużym wsparciem dla naszej ekipy okazał się mój pracodawca – firma Rusak Business Services, dzięki której zebraliśmy środki finansowe dla domów dziecka - mówi Rafał Ruciński, uczestnik tegorocznego Złombolu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka, która od przeszło 10 lat zbiera pieniądze na pomoc domom dziecka organizując rajdy Złombol. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 2 tysiące uczestników połączonych w 450 ekip, które zebrały ponad milion złotych.
(źr. Rusak Business Services)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.