Dodaj ogłoszenie o pracy


Bilety na Kolej Łódzką kupisz teraz w kasach Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie i Łódzka Kolej Aglomeracyjna podpisały porozumienie o współpracy w zakresie wzajemnej sprzedaży biletów. Wzajemna sprzedaż biletów przez obydwie spółki kolejowe rozpocznie się 1 sierpnia2015 r.

Umowa pomiędzy przewoźnikami została zawarta przede wszystkim dla wygody tych podróżnych, którzy korzystając z przejazdu koleją, planują swą podróż zarówno na terenie województwa mazowieckiego, jak i łódzkiego. Dzięki zawartej umowie podróżny będzie mógł zakupić w jednym miejscu oba bilety: na przejazd Kolejami Mazowieckimi oraz Łódzką Koleją Aglomeracyjną. To dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Bilety ŁKA będą dostępne we wszystkich kasach KM oraz biletomatach, a bilety KM będzie można kupić we wszystkich kasach ŁKA. Wiele osób dojeżdża z Łodzi i okolic do pracy w Warszawie. Brak możliwości swobody zakupu biletów utrudniał podróżnym przemieszczanie się w trakcie przesiadek.
- Takie porozumienia zawsze cieszą, bo są dowodem na to, że sąsiadujące ze sobą regiony potrafią współpracować dla dobra mieszkańców - w tym wypadku podróżnych Kolei Mazowieckich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Mam nadzieję, że nasza współpraca przyczyni się do większej wygody podróżowania pomiędzy województwami - powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.
- Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców województwa łódzkiego, planujących podróż do województwa mazowieckiego oraz osobom przyjeżdzającym do naszego regionu, postanowiliśmy rozszerzyć sieć sprzedaży biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, jednocześnie udostępniając zakup w kasach ŁKA biletów Kolei Mazowieckich. Podpisane porozumienie jest przykładem dobrej współpracy kolejowych przewoźników regionalnych na rzecz mieszkańców z sąsiadujących województw – powiedział Andrzej Wasilewski, prezes zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
(źr. Koleje Mazowieckie)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.