Dodaj ogłoszenie o pracy


PROMAG kończy budowę pierwszego w Polsce Centrum Techniki Magazynowej

PROMAG kończy budowę pierwszego w Polsce Centrum Techniki Magazynowej. Jest to obiekt o charakterze konferencyjno-ekspozycyjno-szkoleniowym, który jest dedykowany środowisku logistycznemu. Uroczyste otwarcie CTM, połączone z szeregiem wydarzeń towarzyszących, nastąpi w październiku br.  Firma nie chce na razie zdradzać szczegółów dotyczących inwestycji.

Centrum Techniki Magazynowej powstaje w Poznaniu w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Spółki, a jego budowa rozpoczęła się w 2014 roku. W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 1,6 tys. mkw. znajdą się m.in. sale konferencyjne i szkoleniowe oraz otwarta dla gości interaktywna strefa ekspozycyjno-wystawowa, w której prezentowane będą cykliczne wystawy poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu intralogistyki. Centralną częścią ekspozycji będzie w pełni zautomatyzowana linia transportu, kompletacji i składowania palet w magazynie.
- PROMAG S.A. od wielu lat bardzo aktywnie działa w obszarze edukacji i na rzecz rozwoju polskiej intralogistyki m.in. współpracując ze studentami, uczelniami i rozwijając własne szkolenia dla klientów. Powołanie do życia Centrum Techniki Magazynowej to kolejny krok w tym kierunku i projekt, który traktujemy priorytetowo – mówi Karolina Tokarz, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlu i marketingu w PROMAG S.A. - Zależy nam przede wszystkim na tym, aby służyło ono rozwojowi polskiej myśli logistycznej. Dlatego będzie to miejsce stałych spotkań, wymiany doświadczeń, wiedzy a także projektowania i testowania nowych rozwiązań w gronie środowiska naukowego, studentów, praktyków i specjalistów z branży. Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych Klientów.
PROMAG S.A. powstał w 1982 roku, jego produkcja obejmuje.: systemowe rozwiązania urządzeń do składowania i przenośników, regały, wózki widłowe, urządzenia przeładunkowe, urządzenia dźwignicowe oraz urządzenia i materiały do pakowania. Firma oferuje także szereg usług związanych z doradztwem logistycznym. Spółka posiada własny zakład produkcyjny oraz nowoczesne centrum logistyczne w Koninku, stanowiące centrum dystrybucyjne dla oddziałów terenowych i sprzedaży wysyłkowej.

(źr. PROMAG)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.