Dodaj ogłoszenie o pracy


C.H. Robinson zaangażowany w budowę pierwszego hotelu rodzinnego Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce

Pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda, który będzie bezpłatnym miejscem pobytu dla rodzin dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi, jesienią przyjmie pierwszych gości. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku i dzięki ogromnemu zaangażowaniu wiele firm, osób i instytucji wchodzi w finalną fazę. Gotowe są już wszystkie instalacje podziemne, zbiorniki na wodę do spryskiwaczy p-poż, fotowoltaika, na ukończeniu są wszystkie inne instalacje wentylacyjne, wodno-kanalizacyjne, elektryczne i niskoprądowe.
C.H. Robinson tradycyjnie wspiera w skali świata Fundację Ronalda McDonalda. Także w Polsce pomoc C.H. Robinson dla fundacji mierzona jest już latami. Polski oddział firmy wspierał wcześniejsze akcje charytatywne na rzecz Domu, gdy ten był jeszcze w planach, natomiast teraz została mecenasem kosztów jednego pokoju. Dzięki takiemu zaangażowaniu rodziny mieszkające w domu mogą liczyć na bezpłatny pobyt w tym miejscu. Misję domu wspiera cały zespół firmy, a pracownicy dają temu wyraz w czasie rozliczeń podatku PIT przekazując na Dom jeden procent ich podatków.
Hotel powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na krakowskim Prokocimiu. Już jesienią tego roku pierwsi rodzice i opiekunowie dzieci przebywających na leczeniu w tym krakowskim szpitalu będą mogli zamieszkać w „Domu poza domem” Fundacji Ronalda McDonalda. Na świecie działa już 347 tego typu hoteli rodzinnych i zawsze wspierają one rodziny ciężko chorych dzieci w najtrudniejszym dla nich czasie. Krakowski „Dom poza domem” to nowoczesny hotel rodzinny o powierzchni użytkowej ok. 1300 m². W dwukondygnacyjnym budynku znajdzie się 20 pokoi hotelowych, w tym dwa przystosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 - Krakowski Dom Ronalda McDonalda to nie tylko ściany i powierzchnia użytkowa. Parametry techniczne są bardzo ważne, ale to, co naprawdę zaoferuje ta placówka, to wsparcie, jakie będzie dawała rodzicom i bliskim małych pacjentów szpitala w trudnych chwilach hospitalizacji i procesu leczenia. Możliwość skorzystania z domowych warunków, spokoju i poczucia bezpieczeństwa, pozwolą bliskim małych pacjentów w pełni skoncentrować swoje wysiłki na wspieraniu dziecka w walce z chorobą. Domy Ronalda McDonalda, gdziekolwiek na świecie powstają, służą rodzinie, by być razem w najtrudniejszym dla niej czasie, jakim jest choroba dziecka – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek, prezes Fundacji Ronalda McDonalda.

Inwestycja Fundacji Ronalda McDonalda prowadzona jest w całości ze środków pochodzących z donacji, ze zbiórki publicznej i różnego rodzaju akcji charytatywnych. Fundacji pomaga szereg firm i osób, ponieważ fundacja jest nie tylko inwestorem budowy hotelu rodzinnego, ale będzie także prowadziła i finansowała jego przyszłą działalność. Aby zapewnić domowi bezpieczną przyszłość Fundacja tworzy grono przyjaciół domu gotowych pomagać temu miejscu. Wśród nich jest C.H. Robinson – spedytor z amerykańskim rodowodem i o zasięgu ogólnoświatowym. Założona w 1905 roku C.H. Robinson jest jedną z największych firm logistycznych na świecie świadczącą globalne usługi związane z transportem towarów i szeroko pojętą logistyką. Firma działa poprzez sieć oddziałów w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji.
Obecna budowa pierwszego polskiego Domu Ronalda McDonalda stanowi naturalną konsekwencję wcześniejszych działań fundacji. W roku 2009 uruchomiła ona program nazywany wszędzie na świecie „Pokojem rodzinnym”. Na powierzchni 70 m² w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu pod Warszawą powstało dla rodziców miejsce o wszystkich funkcjach domu, z kuchnią, salonem, pokojem ciszy, pralnią i łazienką. Od otwarcia pokoju do dziś skorzystało z tego miejsca blisko 90 tys. rodziców. Wiedza zgromadzona przez lata pracy pokoju teraz stanowi doskonałą bazę dla domu w Krakowie.
Inną codzienną aktywnością fundacji jest ogólnopolski program bezpłatnych badań ultrasonograficznych „NIE nowotworom u dzieci”. Do chwili obecnej już blisko 40 tys. maluchów skorzystało z profilaktycznej kompleksowej kontroli USG na pokładzie mobilnej stacji medycznej – ambulansu fundacji. Kalendarz podróży ambulansu po Polsce i informacje o zapisach są dostępne na stronie www.frm.org.pl oraz na profilu www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.