Dodaj ogłoszenie o pracy


Ożywienie rynku logistycznym w Czechach – coraz mniej wolnej powierzchni magazynowej

Prologis, podpisał z belgijskim oddziałem firmy Neovia Logistics Services LLC nową pięcioletnią umowę najmu 12 077 metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej i biurowej w Prologis Park Prague-Jirny. Neovia to globalna firma zajmująca się przemysłową logistyką kontraktową. Firma planuje rozpocząć działalność w budynku 1 w czwartym kwartale bieżącego roku.
- Jesteśmy świadkami znaczącego ożywienia na rynku praskim. Wykorzystując posiadane zasoby oraz doświadczenie Prologis wspiera swoich klientów w optymalizacji ich biznesu – powiedziała Pavlina Plaskova, leasing manager Prologis na Czechy. - Dzięki swojemu centralnemu położeniu w bezpośrednim sąsiedztwie głównych szlaków tranzytowych Prologis Park Prague-Jirny staje się coraz bardziej popularny wśród naszych aktualnych i nowych klientów.

Prologis Park Prague-Jirny to nowoczesny park dystrybucyjny, oferujący 211 tys. metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej i biurowej. Obecnie na terenie parku powstają dwa obiekty magazynowe typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 31 tys. i 13 tys. metrów kwadratowych. Ponadto niedawno Prologis podpisał umowę na budowę drugiego magazynu BTS o powierzchni 28,8 tys. metrów kwadratowych dla międzynarodowej firmy Globus, specjalizującej się w sprzedaży detalicznej, która tym samym podwoiła zajmowaną w parku powierzchnię. Kompleks położony jest osiem kilometrów na wschód od granicy miasta i posiada bezpośrednie połączenie z autostradą D11, co umożliwia sprawną dystrybucję towarów zarówno na rynek lokalny, jak i do sąsiadujących krajów.

Działając aktywnie w pięciu krajach w CEE z portfolio 4,2 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2015 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.