Dodaj ogłoszenie o pracy


Kongsberg rozwija działalność w Pruszkowie

Kongsberg Automotive - producent podzespołów samochodowych wynajął kolejne 2,4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Pruszków I należącym do MLP Group. W efekcie Kongsberg będzie korzystać łącznie z prawie 16,5 tys. metrów kwadratowych.
Spółka Kongsberg Automotive zawarła umowę najmu dodatkowych 2,4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Pruszków I. Z tego na cele produkcyjne przeznaczone będzie blisko 2,2 tys. mkw. Tym samym producent podzespołów samochodowych zwiększył do blisko 16,5 tys. mkw. wynajmowaną powierzchnie w pruszkowskim centrum logistycznym.
Kongsberg Automotive jest związany z MLP Group od 2000 roku. Wynajął wówczas w Pruszkowie halę produkcyjną, w której początkowo pracowało zaledwie 18 osób. W marę rozwoju firma przeniosła się do większego obiektu na terenie tego samego centrum logistycznego. Firma zatrudnia aktualnie ponad 1000 pracowników. Specjalizuje się w produkcji systemów do podgrzewania foteli samochodowych oraz zwiększających komfort siedzenia, w tym m.in. systemów masażu.
MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group. Docelowa powierzchnia magazynowo - produkcyjna wynosi 167 tys. mkw., znajdujących się na terenie 43 hektarów. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania, park ten stał się małym miasteczkiem z własną infrastrukturą wewnętrzną. Centrum posiada około 50 klientów, którzy wynajmują powierzchnie od 200 do 18 tys. mkw.

(źr. MLP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.