Dodaj ogłoszenie o pracy


Kompletacja domów dla uchodźców - ciekawy projekt DSV Solutions w Gdańsku

W magazynach DSV Solutions w Gdańsku powstają gotowe zestawy do budowy domów dla uchodźców. W ciągu roku z linii kompletacyjnej tego operatora zjedzie nawet 36 tys. gotowych zestawów. Projekt budowy domów dla uchodźców pod nazwą Better Shelter, który właśnie obsługuje logistycznie DSV Solution, powstaje z inicjatywy IKEA Foundation Housing for All oraz UNHCR (UN Refugee Agency).

Better Shelter to wyjątkowa inicjatywa, polegająca na przygotowaniu gotowych zestawów do budowy domu dla uchodźców, które będą następnie wysyłane do najbardziej odległych zakątków świata. Fundacja Housing for All już w tej chwili ma zamówienia na 10 tys. zestawów, a regularna produkcja, która wystartuje w maju 2015 r. będzie obejmować 2,5 tys. domów miesięcznie. DSV Solutions jako operator logistyczny projektu będzie odpowiedzialne za kompletowanie komponentów od dostawców z różnych krajów oraz odpowiednie płaskie pakowanie tych zestawów, aby ułatwić ich transport i samodzielny montaż w dowolnym miejscu, praktycznie bez użycia narzędzi. - Dzięki możliwości koordynacji naszych działań na szczeblu globalnym mamy możliwość zapewnić temu projektowi konieczne wsparcie, niezbędne do obsługi transportów do najbardziej wymagających miejsc na świecie. Nasze usługi niejednokrotnie obejmą realizację dostaw we współpracy z organizacjami rządowymi do rejonów dotkniętych wojną lub klęskami żywiołowymi - mówi Mads Olsen, branch manager DSV Projects.
W fazę projektową tego innowacyjnego rozwiązania zaangażowana była od początku Ikea Foundation, która wsparła inicjatywę tworząc projekt domu w oparciu o prostotę montażu, znaną każdemu ze sklepów Ikea. Fundacja przeznaczyła 3 mln Euro na rozwój tego projektu w latach 2012 – 2014. Koncepcja płaskich opakowań była natomiast wspólną koncepcją wszystkich zespołów projektowych zaangażowanych w tę inicjatywę. - Wybór dostawcy kompleksowych usług logistycznych do obsługi tak złożonego projektu poprzedzony był bardzo drobiazgowym procesem przetargowym. Globalny zasięg oraz ogromne doświadczenie DSV Solutions, szczególnie w zakresie złożonych procesów comanufacturingowych stanowiły kluczowe elementy, które zadecydowały o podjęciu przez nas współpracy w ramach projektu Better Shelter - mówi Anders Karlund, global projects manager Better Shelter.
- Jako operator logistyczny jesteśmy niezmiernie dumni z możliwości obsługi tego projektu. Jego owoce służyć będą ludziom, których trudna sytuacja życiowa została niejednokrotnie wymuszona przez politykę, konflikty zbrojne, żywioły oraz inne lokalne uwarunkowania. Warto zaznaczyć, że projekt ten obarczony jest niespotykaną do tej pory skalą odpowiedzialności i nie mam tutaj na myśli jedynie realizacji wyznaczonego celu jakościowego, mierzonego w dowolnej formie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której skompletowany zestaw do montażu domu jest przeładowywany na lotniskach wojskowych, transportowany w konwojach i trafia finalnie do rodziny, która ostatnie miesiące spędziła w dramatycznie trudnych warunkach. Dostawa takiego domu jest dla nich ratunkiem i możliwością godnego funkcjonowania. Rolą DSV Solutions jest zagwarantowanie, że w momencie dostawy nie okaże się, że w gotowej paczce brakuje śruby, czy elementu konstrukcyjnego, kluczowego do sukcesu całego przedsięwzięcia - mówi Maciej Walenda, CEO DSV Solutions Poland.

(red/ źr. DSV Solutions)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.