Dodaj ogłoszenie o pracy


NIVEA Polska przedłuża współpracę z CHEP

NIVEA Polska bprzedłużyło współpracę z polskim oddziałem australijskiej firmy CHEP. Dwuletni kontrakt obejmuje korzystanie z usługi poolingu palet zarówno w Polsce, jak i w eksporcie do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Niemiecki koncern korzysta z rozwiązań CHEP od 2011 roku.

NIVEA Polska - jeden ze 150 oddziałów niemieckiej firmy Beiersdorf AG – zdecydował się na kontynuację rozpoczętej w 2011 roku współpracy z firmą CHEP ze względu na mierzalne korzyści płynące ze stosowania usług poolingu. CHEP - międzynarodowy dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania opakowaniami – obsługuje NIVEA trójtorowo. Z jednej strony sam system poolingu pozwolił na widoczne ograniczenie kosztów producenta kosmetyków związanych z obsługą gospodarki paletowej. Z drugiej realnie przekłada się na realizację założeń firmy związanych ze zrównoważonym rozwojem i przyjętą strategią CSR. W jej ramach NIVEA zakłada m.in ograniczenie emisji CO2 o 30 proc. w przeliczeniu na sprzedane produkty do 2020. Blisko 1/5 tej liczby stanowić ma zmniejszenie emisji gazów w procesie transportu. Kolejny aspekt wsparcia CHEP to marketing i sprzedaż. W 2013 roku współpraca między firmami została rozszerzona o dystrybucję na rynku polskim ćwierćpalet służących lepszej ekspozycji towarów.
- Palety wystawowe (ćwierćpalety) są bardzo popularne m.in. w Europie Zachodniej i wykorzystywane jako narzędzie marketingowe, zwłaszcza w supermarketach – podkreśla Kinga Di Salvo, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie. - Służą zarówno do transportu towaru, jak i jego atrakcyjnej ekspozycji. Skuteczność palet wystawowych została potwierdzona badaniami. Ich stosowanie zwiększa m.in. świadomość marki u klientów. Może zaowocować aż 60-procentowym wzrostem sprzedaży dzięki lepszej ekspozycji produktów oraz znaczącemu obniżeniu ryzyka wyczerpania zapasów – dodaje Kinga Di Salvo.

- Usprawniając łańcuch dostaw udało nam się poprawić efektywność operacyjną. CHEP wykazał się także wysokim profesjonalizmem współpracując z naszymi odbiorcami, tłumacząc im korzyści płynące z zastosowanego rozwiązania. Użycie palety wystawowej CHEP wpłynęło zarówno na zwiększenie sprzedaży produktów, jak i poprawiło widoczność marki w sklepach -  podsumowuje Lucyna Zaborowska-Princ, kierownik ds. dystrybucji NIVEA Polska.

Producent kosmetyków na potrzeby eksportu używa zestandaryzowanych palet CHEP B1208A o wymiarach 1200x800 mm. Do dostaw krajowych służą ćwierćpalety wystawowe P0604A o wymiarach 600x400 mm, które z powodzeniem wspierają dobrą ekspozycję marki NIVEA w punktach handlowych.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.