Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstaje giełda ładunków multimodalnych

VIIA+ powered by Wtransnet – to nowopowstająca giełda ładunków multimodalnych i prawdopodobnie też pierwsza giełda tego typu ładunków w Europie.
Wtransnet podpisał porozumienie z VIIA - SNCF Logistics w sprawie utworzenia giełdy ładunków multimodalnych. Wtransnet, to hiszpańska firma założona w 1996 roku w Barcelonie, która rozwija giełdy ładunków i zaawansowane systemy on-line do zarządzania transportem. Aktualnie Wtransnet zatrudnia ponad 150 pracowników, jest obecny w 23 krajach europejskich i w Ameryce Południowej i zrzesza ponad 10 tys. firm. VIIA jest filią Grupy SNCF Logistics, która działa i wprowadza na rynek usługi w dziedzinie kolejowych przewozów kombinowanych o wysokiej częstotliwości, zdolnych do załadowania standardowych naczep pojazdów ciężarowych. VIIA działa obecnie na dwóch liniach: AFA, od 2003, która łączy terminal w Aiton, we Francji z terminalem w Orbasssano we Włoszech, 5 razy dziennie, w obie strony i LORRY-RAIL, od 2007, oś łącząca Bettenbourg, w Luksemburgu i Le Boulou, na granicy francusko-hiszpańskiej z 4 liniami dziennie w obie strony. Pod koniec 2015 VIIA otworzy nową linię pomiędzy Calais i Le Boulou nazwaną VIIA Britanica. VIIA chce umożliwić transfery multimodalne ponad 500 tys. ciężarówkom rocznie od teraz do 2020 roku.
Pierwsza Multimodalna Giełda Ładunków VIIA+ powered by Wtransnet ma być w pełni operatywna od 1 czerwca 2015 i dostępna bezpłatnie przez trzy miesiące w ramach promocji zarówno dla użytkowników Linii Kolejowych jak i dla członków Wtransnet. Również inni operatorzy kolejowi i morscy wyrazili swoje zainteresowanie włączeniem swoich terminali do VIIA+ powered by Wtransnet.

(źr. Wtransnet)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.