Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser wyróżnione tytułem „Jakość Roku 2014”

Polska spółka Dachser, otrzymała wyróżnienie Jakość Roku 2014 w kategorii Usługi, przyznawane za postawy gwarantujące i prowadzące do najwyższej jakości w biznesie. Jakość Roku 2014 jest już 9 edycją konkursu promującego jakość w Polsce. Konkurs Jakość Roku organizowany jest przez Fundację Qualitas funkcjonującą w ramach Europejskiego Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych. Konkurs wspiera i promuje jakość oraz wysokie standardy w działalności biznesowej. W konkurs zaangażowane jest Polskie centrum Badań i Certyfikacji. Patronat honorowy nad konkursem objęła European Organization of Quality z siedzibą w Brukseli.

- Jako działający globalnie operator logistyczny, stosujemy szereg procedur oraz najnowsze systemy informatyczne i organizacyjne, aby w sposób maksymalnie sprawny i bezpieczny obsługiwać naszych klientów – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Otrzymane wyróżnienie Jakość Roku 2014 jest dla nas zewnętrznym wyrazem uznania naszej pracy na rzecz wysokich standardów. Ich utrzymanie jest procesem ciągłym, dlatego przed nami nadal wiele wyzwań i zadań związanych z podnoszeniem efektywności i jakości naszych procesów logistycznych – dodaje Grzegorz Lichocik.

Firma Dachser stale podnosi standardy w zarządzaniu jakością, rozwijając własny system jakościowy, obowiązujący we wszystkich swoich oddziałach. Na bieżąco w całym koncernie mierzone są wskaźniki dotyczące terminowości dostaw i bezpieczeństwa przesyłek, a raz w roku Dachser organizuje wewnętrzny jakościowy ranking oddziałów. W 2014 roku aż 6 polskich oddziałów Dachser uplasowało się w pierwszej dziesiątce międzynarodowego zestawienia – mówi Grzegorz Lichocik. Co istotne, pierwsza, trzecia i czwarta pozycja należały do oddziałów z Polski. W transporcie międzynarodowym aż 98,25 proc. wszystkich dostaw zrealizowaliśmy na czas – podkreśla.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.