Dodaj ogłoszenie o pracy


Kimberly Clark klientem Fiege

FIEGE, poinformowało o rozpoczęciu współpracy z Kimberly Clark, globalnym dostawcą środków higienicznych, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych. Realizacja usług odbywa się w nowym magazynie FIEGE w Poznaniu.

Współpraca rozpoczęła się 1 stycznia 2015 i obejmuje kompleksową obsługę logistyczną oraz szereg usług dodatkowych. FIEGE jest odpowiedzialne za przyjęcie produktów Kimberly Clark na stan magazynowy, zarządzanie stockiem, komisjonowanie oraz wydawanie produktów na zlecenie klienta. FIEGE zapewnia również dostawy na rynki wschodnie.
Firma Kimberly Clark już w 2013 r. powierzyła swoją obsługę FIEGE na Ukrainie. Wysoka jakość oraz zadowolenie z dotychczasowej obsługi miało ogromny wpływ na decyzję firmy o rozpoczęciu współpracy z wiarygodnym i sprawdzonym partnerem w Polsce.
Grupa FIEGE z siedzibą w Greven (Niemcy) jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie. Firma specjalizuje się w obsłudze zintegrowanych i kompleksowych łańcuchów dostaw. Dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln m² i zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie. Jej gęstą sieć logistyczną tworzy 200 placówek i partnerów w 17 krajach. Na polskim rynku Grupa FIEGE obecna jest od 1997 roku i zatrudnia 700 osób.

(źr. FIEGE)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.