Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel uruchamia nową linię drobnicową Polska - Francja

W marcu ruszyła kolejna linia drobnicowa globalnego operatora logistycznego Kuehne + Nagel. Nowa linia rozbudowuje europejską sieć połączeń operatora w codziennych połączeniach pomiędzy Polską a Francją, zarówno w eksporcie jak i w imporcie.


Europejska sieć połączeń drobnicowych Kuehne + Nagel oferuje obecnie połączenia pomiędzy 38 państwami. W samej Francji Kuehne + Nagel posiada 54 platformy przeładunkowe, a w Polsce jest ich 11. Nowe połączenie gwarantuje codzienne, obustronne połączenia polskiego magazynu konsolidacyjnego w Gądkach koło Poznania z jego francuskim odpowiednikiem położonym w okolicach Strasbourga. Pozwala to na dostarczanie ładunków na większości obszarów obydwu krajów w terminie dwóch dni roboczych.
Serwis dostosowany jest do potrzeb wymagających klientów, obejmując dostawy od drzwi do drzwi, rejestrację przesyłek „on line” i możliwość śledzenia przesyłek 24/7 w systemie KN Login.
- Eksporterzy i importerzy towarów wymagają od operatora logistycznego oferowania coraz lepszych i szybszych rozwiązań, dlatego też w ostatnich miesiącach, oprócz codziennych wyjazdów do hubów przeładunkowych w Niemczech i Austrii, łączących całą Europę, uruchomiliśmy kilka bezpośrednich i codziennych linii drobnicowych między innymi do/z Czech, Niemiec, Włoch i Węgier a najnowszą naszą propozycją jest właśnie ekspresowe połączenie z Francją – powiedział Wojciech  Sienicki, dyrektor spedycji drogowej w Kuehne + Nagel w Polsce.

Jak wskazują dane statystyczne Francja jest 4. największym odbiorcą i 6. największym dostawcą towarów do Polski.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.