Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo przejęło 100 proc. udziałów Trade Trans

PKP Cargo poinformowało o nabyciu 44,44 proc. udziałów Przedsiębiorstwa Spedycyjnego Trade Trans (PS Trade Trans), co uczyniło z PKP Cargo 100 proc. właściciela tej spółki.

Przejęcie całkowitej kontroli nad działalnością spedytora porządkuje strukturę właścicielską spółek zależnych i otwiera drogę do pełnego wykorzystania potencjału rozwoju Grupy PKP Cargo jako operatora logistycznego. PS Trade Trans posiada 25-letnie doświadczenie w branży kompleksowych usług spedycyjno-logistycznych w całej Europie. Akwizycja umożliwi PKP Cargo kontynuowanie dynamicznej ekspansji na rynkach międzynarodowych.
Średnie obroty PS Trade Trans w ciągu ostatnich kilku lat kształtowały się na poziomie ok. 500 mln zł, firma organizowała rocznie przewóz średnio 10 mln ton towarów, pokonując rocznie blisko 20 mln km na obszarze całej Europy. Przedsiębiorstwo zatrudnia 350 pracowników w 18 agencjach celnych i 12 oddziałach.
- Przejęcie PS Trade Trans to kolejny krok w realizacji planów międzynarodowej ekspansji PKP Cargo. Chcemy jeszcze w drugim kwartale przedstawić strategię działania spółki Trade Trans i nową ofertę logistyczną naszej firmy – mówi Adam Purwin, prezes PKP Cargo. – Pełna integracja największego w Polsce przewoźnika kolejowego i jednej z największych firm spedycyjnej w sektorze, umożliwi dalszy rozwój Grupy PKP Cargo, a doświadczenie Trade Transu na rynkach zagranicznych, pozwoli nam w sposób organiczny zdobywać nowe kontrakty – dodaje.

PS Trade Trans świadczy kompleksowe usługi w zakresie transportu, przeładunków, magazynowania i usług celnych. Posiada także infrastrukturę logistyczną, zapewniającą obsługę największych i najtrudniejszych przedsięwzięć transportowych. Oferta PS Trade Trans obejmuje: spedycję kolejową i samochodową, organizację transportu morskiego, śródlądowego i lotniczego, przewozy promowe pociągów i samochodów ciężarowych między Polską a Skandynawią, przewozy ładunków ponadgabarytowych i wyjątkowo ciężkich, kompleksowe usługi celne, logistykę biomasy i zbóż, przeładunki w portach morskich i terminalach lądowych, logistykę magazynową. Spółka spedycyjna posiada w sumie 9 terminali przeładunkowych. Wraz z terminalami należącymi do PKP Cargo stworzą one sieć strategicznie rozlokowanych na terenie Polski centrów przeładunkowych. Najczęściej obsługiwane towary przez terminale PS Trade Trans to drewno i wyroby z drewna, metale i wyroby z metali, węgiel kamienny i brunatny oraz koks.
Pierwsze przejęcie większościowych udziałów PS Trade Trans przez PKP Cargo nastąpiło już w kwietniu 2011 roku. Przewoźnik udostępnił tabor kolejowy, natomiast PS Trade Trans uzupełnił ofertę PKP Cargo w zakresie spedycji, przewozów promowych i samochodowych.

(red/źr. PKP Cargo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.