Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic stawia na rozwój usług transportu krajowego

FM Logistic, w ramach realizacji wdrożonego dwa lata temu dziesięcioletniego planu strategicznego, rozwija usługi transportu krajowego. W tym roku operator zakończył drugi etap rozbudowy sieci drobnicowej, wzmacniając znacząco dział handlowy dedykowany tej usłudze, jak również rozpoczął realizację usług dla branży fresh.
Dział transportu krajowego FM Logistic realizuje dziennie około 200 tys. km, dostarczając 10 tys. palet dla 4 tys. zamówień, co w sumie daje 500 zaplanowanych każdego dnia tras. Jednak globalne zapotrzebowanie na przewozy ładunkowe wciąż rośnie.
Tempo tego wzrostu przewidywane jest na poziomie około 400 mln ton w ciągu dekady. W 2010 roku wynosiło ono 1 917 mln ton, podczas gdy w 2030 roku może osiągnąć poziom nawet 2 702 mln ton. W układzie gałęziowym, największa część popytu na przewozy ładunków będzie koncentrować się na transporcie samochodowym, którego udział w globalnej wielkości lądowej i morskiej pracy przewozowej zwiększy się z 58,1 proc. w 2010 r. do około 62-63 proc. w 2030 r. Biorąc pod uwagę tylko transport lądowy, udział popytu na samochodową pracę przewozową ładunków (w tonokilometrach) powiększy się z 77,8 proc. w 2010 r. do około 82 proc. w 2030 r.
- Na początku tego roku rozpoczęliśmy drugi etap rozbudowy sieci drobnicowej. Duży nacisk podczas prac nad  projektem położyliśmy na wzmocnienie działu handlowego, dedykowanego drobnicy. A to, na co zwracamy szczególna uwagę  to jakość naszego serwisu.  Zamierzamy oferować klientom wszystkich sektorów rynku pełen pakiet usług, zachowując przy tym najwyższe standardy. Mamy ambicje stać się w najbliższym czasie trzecim operatorem logistycznym na rynku w tym obszarze działania –  mówi Magdalena Lubańska,  Dyrektor Transportu Krajowego w FM Logistic.
W ostatnim czasie firma wdrożyło także innowacje zwiększające jakość realizowanych usług transportowych. Są to m.in. zintegrowany system zarządzania statusem zleceń transportowych (e-BOK), automatyzacja procesu raportowania terminowości do klienta, zaimplementowanie systemu do zarządzania ryzykiem w operacji transportowej oraz wprowadzenie aut z napędem LPG.
W ramach usług transportowych, poza usługa drobnicową, FM Logistic oferuje: dystrybucję krajową, transport pełnopojazdowy, transport specjalistyczny (pharma, fresh) oraz transport międzynarodowy. Operator korzysta z naczep multi-temperaturowych i pojazdów o podwyższonej pojemności typu long-max.
(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.