Dodaj ogłoszenie o pracy


Dyrektywa siarkowa – szanse i zagrożenia dla rynku TSL!

Zapraszamy do lektury specjalnego wydania Pracujwlogistyce.pdf – gazety elektronicznej poświęconej skutkom wdrożenia dyrektywy siarkowej po 1 stycznia 2015 r.

Przypomnijmy w dniu 24 października 2014 r. odbyło się spotkanie branży TSL w auli Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, pt. Dyrektywa siarkowa w wzrost cen usług transportowych, które poświęcone było w całości skutkom wdrożenia nowych regulacji.
Na kanwie wystąpień powstała niniejsze publikacja, w której to w formie artykułów, zaproszenie eksperci, przedstawiciele branży TSL, opisują swoje spostrzeżenia i wyliczenia skutków wdrożenia tej dyrektywa dla firm TSL.

W wydaniu artykuły:

1. Dyrektywa siarkowa – ekonomiczne skutki jej wdrożenia dla przedsiębiorców
2. Możliwości i działania dostosowawcze armatorów morskich do nowych warunków w regionie SECA
3. Skutki wdrożenia dyrektywy siarkowej – zagrożenia i szanse dla firm transportu drogowego
4. Zguba w pogoni za groszem?
5. Optymalizacja kosztów zarządzania flotą z BP
6. Ruszyły audyty w programie Rewolucje TSL

Czyli, czeka branżę TSL w 2015 r.?

Pobierz: Pracujwogistyce.pdf – Dyrektywa siarkowa

 

opr. Beata Trochymiak

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.