Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS odnotowuje wzrosty we wszystkich obszarach działalności

Spółka UPS opublikowała dane dotyczące wyników za III kwartał. Zysk operacyjny firmy zwiększył się o 8,3 proc. dzięki zrównoważonemu wzrostowi we wszystkich trzech segmentach działalności.
Dzienny wolumen przesyłek międzynarodowych w III kwartale wzrósł o 6,7 proc., a przychody ze sprzedaży w tym segmencie zwiększyły się o 5,5 proc. i wyniosły 3,2 mld USD. Wolumen przesyłek eksportowych zwiększył się o 9,4 proc., przy czym wzrost w tym segmencie miał miejsce we wszystkich obszarach geograficznych. Wzrost wolumenu przesyłek wyniósł 16 proc. w wypadku Azji i 14 proc. w wypadku Europy. Ten segment usług odnotował zysk operacyjny na poziomie 460 mln USD (wzrost o 10,3 proc.), przy marży operacyjnej na poziomie 14,5 proc. czyli wyższej w stosunku do ubiegłego roku o 70 punktów bazowych. Wyższy poziom marży był efektem podjętych w ostatnim kwartale działań mających na celu zwiększenie przychodów i obniżenie kosztów. Przychody w przeliczeniu na jedną przesyłkę po wyeliminowaniu wpływu różnic kursowych zmniejszyły się o 1,0 proc. na skutek zmiany struktury asortymentu i utrzymującego się znacznego udziału przesyłek przewożonych na krótszych trasach. Przychody z przesyłek standardowych nadal rosły szybciej niż przychody z przesyłek premium, wywierając negatywną presję na rentowność.
Dnia 7 października UPS ogłosił przejęcie firmy i-parcel, LLC, spółki zajmującej się obsługą handlu internetowego. Dzięki doświadczeniu w obsłudze przesyłek międzynarodowych i posiadanemu zapleczu technologicznemu spółka umożliwia brytyjskim i amerykańskim sprzedawcom internetowym dotarcie do klientów w ponad 100 krajach świata.
Inne działalności - łańcuch dostaw i fracht         
Przychody z łańcucha dostaw i frachtu zwiększyły się o 7,4 proc., do 2,4 mld USD, głównie dzięki lepszym wynikom odnotowanym w segmentach dystrybucji i frachtu. Zysk operacyjny wzrósł o 7 proc., do poziomu 215 mln USD, a marża operacyjna wyniosła 8,9 proc. Usługi spedycji odnotowały wzrost przychodów spowodowany zwiększeniem tonażu w międzynarodowym frachcie lotniczym (IAF). Wyższe zyski z frachtu lotniczego i spedycji morskiej w Ameryce Północnej z nawiązką zniwelowały utrzymującą się presję cenową w segmencie IAF. Przychody z dystrybucji wzrosły o ponad 10 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału poprzedniego roku. Do wzrostu przyczynił się silny popyt notowany w sektorze handlu detalicznego i segmencie medycznym. Przychody UPS z frachtu wzrosły o 7,9 proc., do poziomu 810 mln USD. Wolumen przewozów LTL zwiększył się o 4,7 proc., przy wzroście przychodów na poziomie 1,1 proc.. Segment odnotował także wyższy zysk operacyjny i marżę operacyjną w porównaniu do analogicznego kwartału roku poprzedniego.
Prognozy na IV kwartał
UPS prognozuje, w kontekście zbliżającego się okresu świątecznego, że wolumen przesyłek dostarczonych w grudniu będzie wyższy o 11 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka poniosła dodatkowe koszty operacyjne w wysokości 175 mln USD oraz dokonała nakładów inwestycyjnych w kwocie 500 mln USD, w celu zwiększenia swoich możliwości operacyjnych i przygotowania sieci do funkcjonowania w warunkach szczytowego obciążenia i wzrostu wolumenów w przyszłości.

(źr. za inf. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.