Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa linia Stena Line na Bałtyku

Stena Line uruchomiła nową linie promową na Bałtyku. Od 19 października 2014, szwedzki prom połączy łotewski port Liepaja z położonym niedaleko Sztokholmu Nynäshamn. Ma być to wsparcie dla rozwijającej się szybko wymiany towarowej między krajami bałtyckimi a Skandynawią.
To już czwarty prom Stena Line z Łotwą. Do tej pory armator obsługiwał na Łotwie trzy linie, przejęte od Scandlines pod koniec 2012 roku: Ventspils–Nynäshamn, Liepaja–Travemünde oraz Ventspils¬–Travemünde. 19 października 2014 doszła do nich czwarta – pomiędzy Liepaja a Nynäshamn.

Połączenie promowe Stena Line pomiędzy Ventspils a Nynäshamn rozwijało się szczególnie dynamicznie. Tylko w tym roku, przewozy frachtowe na tej linii wzrosły o 23 proc. Podobnie wygląda przyrost liczby pasażerów i przewiezionych samochodów osobowych. Dlatego na tę linie zostały przekierowane dwa statki Stena Line o nazwach Ask i Urd, które do tej pory kursowały na liniach do Niemiec. Linia Ventspils–Nynäshamn była dotąd obsługiwana tylko przez statki Scottish Viking i Stena Flavia. Dzięki wprowadzeniu statków Ask i Urd linia zyska na liczbie odejść – będzie ich od 6 do 8 tygodniowo - i na pojemności frachtowej. Dodatkowo, wykorzystując te same statki, Stena Line otworzyła nowe połączenie z Liepaja do Nynäshamn, które będzie obsługiwane raz w tygodniu.

(źr. Stena Line)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.