Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben uruchamia kolejne centrum logistyczne

17 października 2014 r. na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej w Pikutkowie, Grupa Raben dokonała oficjalnego otwarcia nowego centrum logistycznego, w który zainwestowała jak dotychczas 13 mln złotych. To kolejna inwestycja uruchomiona w ostatnim czasie przez Grupę Raben. W ciągu ostatniego roku firma otworzyła nowe magazyny w Pile, Sosnowcu, Lublinie, Szczecinie, Kaliszu i w Gliwicach.

Kolejny, nowo otwarty magazyn Rabena jest położony w Pikutkowie, małej miejscowości tuż przy zjeździe na autostradę A1 w woj. kujawsko – pomorskim koło Brześcia Kujawskiego.  W nowym obiekcie, który obecnie posiada powierzchnię magazynową 3 tys. mkw. i trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 650 mkw., znalazło zatrudnienie 38 osób. Wokół obiektu znajduje się 10 tys. mkw. powierzchni, na której znajdują się chodniki, parkingi i place manewrowe dla pojazdów ciężarowych i osobowych oraz ponad 5,5 tys. mkw. zieleni. Magazyn obsługuje na razie 300 klientów, głównie średnie i małe firmy, a jego przepustowość wynosi 23 tys. przesyłek miesięcznie, tj. kilkanaście tysięcy palet.

Cała inwestycja w Pikutkowie została podzielona na 5 etapów budowy w perspektywie 3-letniej. Zastosowano w niej wysoce ekologiczne rozwiązania technologiczne, w tym m.in. wentylatory z mechanicznym odzyskiem ciepła, oświetlenie LED, nowoczesne promienniki gazowe. Raben chce też wspierać lokalną społeczność i przedsiębiorczość, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy i kształcenie specjalistycznej kadry logistycznej.

Grupa Raben posiada obecnie ponad 1 mln mkw. powierzchni magazynowych, w tym 0,5 mln mkw. w Polsce. Przychody w firmy 2013 r. w Europie przekroczyły 1 mld euro. Grupa oferuje usługi z zakresu logistyki kontraktowej, magazynowania, międzynarodowego transportu drogowego, dystrybucji krajowej i kompleksowej obsługi sklepów internetowych, świadczy także usługi z zakresu transportu lotniczego i morskiego.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.