Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo zwiększa swój udział w rynku towarowych przewozów kolejowych

W lipcu udział Grupy PKP Cargo w rynku pod względem przewiezionej masy wzrósł o ponad 2,4 punktu procentowego w porównaniu do czerwca i wyniósł 49,84 proc. – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Natomiast pod względem wykonanej pracy przewozowej udział tego przewoźnika wzrósł o 2 punkty procentowe w ujęciu miesięcznym, do poziomu 57,81 proc. Umocnienie pozycji na rynku wynika m.in. z pozyskania nowych dużych kontraktów na przewóz węgla.

– PKP CARGO elastycznie zareagowało na nietypowe warunki panujące na rynku węgla, wprowadziliśmy wiele elementów prosprzedażowych i zdywersyfikowaliśmy portfel przewozów - mówi Jacek Neska, członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych. – W lipcu odnotowaliśmy istotne zwiększenie przewozów węgla, poza realizacją nowych zleceń, będące niewątpliwie w znaczącej części wynikiem przebudowywania tego rynku w kierunku równomiernego rozłożenia przewożonej masy. Ostatnie tygodnie wskazują na lepsze perspektywy przewozów kolejowych w pozostałej części 2014 roku – dodaje Jacek Neska.

Według danych GUS w ujęciu rocznym PKP Cargo utrzymało udział w rynku pod względem przewiezionej masy na poziomie zbliżonym do 2013 roku (-0,3 p.p.). W ostatnich tygodniach spółka podpisała nowe kontrakty na przewóz węgla, w tym największą w tym roku na rynku umowę na przewóz 4,5 mln ton węgla dla spółki ENEA.

(źr. PKP Cargo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.