Dodaj ogłoszenie o pracy


Co słychać w GEFCO?

Węgierska spółka zarejestrowała 14 proc. wzrost w 2013 roku.
Jak poinformował  Zsolt Vecsera, dyrektor zarządzający GEFCO Węgry - w 2013 roku węgierski oddział osiągnął historyczny obrót w wysokości 25 milionów euro, większy o 14 proc. w stosunku do wartości z 2012 roku i najlepszy odkąd firma rozpoczęła działalność w 2005 roku.  Stało się tam min. za sprawą nowych mulitmodalnych usług transportowych pomiędzy Azją i Europą, głównie kolejowych usług pomiędzy Węgrami i Chinami przez Białoruś i Rosję.

Skład celny niedaleko Stambułu
GEFCO Turcja otworzyło skład celny o powierzchni 10 tys. mkw. w mieście Cayirova, na północy kraju. Nowy oddział oferuje klientom z branży przemysłowej usługi magazynowe na miarę, w szczególności w sektorze pojazdów dwukołowych, świadcząc jednocześnie usługi celne. Otwarcie platformy logistycznej wpisuje się w strategię rozwoju GEFCO Bliski Wchód.

GEFCO Beneluks z certyfikatem Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO)
GEFCO Benelux otrzymał certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO) w kategorii Uproszczenia Celne. Certyfikat poświadcza wypłacalność finansową, wiarygodność w zakresie transakcji celnych oraz stosowanie się do przepisów prawa celnego i podatkowego. Certyfikat przyznany został dziewięciu oddziałom należącym do GEFCO Benelux, pięć z których zlokalizowanych jest  w Belgii (w Ghislenghien, Braine-L’Alleud, Zaventem, Zeebrugge oraz w Antwerpii), a cztery w Holandii (w Zaandam, Schiphol Amsterdam oraz dwa w Oosterhout).

za Gefco

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.