Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP CARGO - w czerwcu podobnie jak w maju

W czerwcu 2014 roku łączna masa przewiezionych koleją towarów wyniosła 17,9 mln ton, czyli o 3,58 proc. mniej niż w poprzednim miesiącu. W tym samym czasie Grupa PKP CARGO utrzymała podobny udział w rynku – ilość przewiezionej masy spadła nieznacznie, o 0,02 proc. Praca przewozowa zrealizowana przez operatorów kolejowych w czerwcu w stosunku do maja br. spadła o 6,5 proc., do poziomu 4 mld tonokilometrów.
Po pierwszym półroczu 2014 roku Grupa PKP CARGO pozostaje zdecydowanym liderem rynku zarówno pod względem przewiezionej masy, jak i wykonanej pracy przewozowej. W stosunku do wyników z analogicznego okresu pierwszych sześciu miesięcy 2013 roku udział pod względem masy nieznacznie spadł o 1,17 punktu procentowego, natomiast pod względem pracy przewozowej zmniejszył się o 3,05 punktu procentowego.

– Grupa PKP CARGO utrzymuje dobrą i stabilną pozycję na rynku przewozów. Warto zauważyć, że dzieje się tak pomimo nadal bardzo trudnej sytuacji związanej z przewozami węgla. To niewątpliwie zasługa konsekwentnie realizowanego programu dywersyfikacji portfela zamówień. Reasumując, wyraźnie dziś widać, że skutecznie i efektywnie funkcjonujemy na niezwykle konkurencyjnym rynku kolejowych przewozów towarowych, gdzie nasze zasoby i zaplecze techniczne dają gwarancję wykonania powierzonych nam usług na najwyższym poziomie i za atrakcyjną cenę – podkreśla Jacek Neska, członek zarządu PKP CARGO ds. handlowych.
Pod względem masy towarowej udział Grupy PKP CARGO w rynku w okresie sześciu miesięcy 2014 roku wyniósł 47,19 proc. Na kolejnych miejscach pod względem przewiezionej masy znalazły się: DB Schenker Rail Polska (18,86 proc. rynku, spadek z 18,95 proc. przed miesiącem), PKP LHS (4,83 proc., spadek z 4,96 proc. przed miesiącem), Lotos Kolej (4,45 proc., wzrost z poziomu 4,26 proc. przed miesiącem) oraz Freightliner PL (3,42 proc., wzrost z 3,41 proc. przed miesiącem).

Pod względem pracy przewozowej udział Grupy PKP CARGO w rynku wyniósł 56,7 proc. Wiceliderem rynku w ujęciu wykonanej pracy przewozowej jest spółka Lotos Kolej z udziałem 8,94 proc. (przed miesiącem 8,61 proc.), na trzecim miejscu uplasował się PKP LHS (7,17 proc. w porównaniu do 7,42 proc. przed miesiącem), na kolejnym DB Schenker Rail z udziałem 5,37 proc. (5,43 proc. przed miesiącem) oraz CTL Logistics z udziałem 4,96 proc. (4,97 proc. przed miesiącem).
Zgodnie z danymi UTK, na rynku przewozów towarowych w 2014 roku przewozy towarowe realizuje 62 przewoźników.
za info PKP Cargo

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.