Dodaj ogłoszenie o pracy


W Erlensee powstaje centrum Dachser dla logistyki żywności

Centrum logistyczne dla logistyki żywności powstaje w Erlensee w Niemczech. Eurohub powstaje na działce o powierzchni 70 tys. mkw. w Landendiebach. Koszt tej inwestycji to około 25 mln euro.
Dachser działa w Erlensee (region Main-Kinzig w Hesji) od 2012 roku, prowadząc centrum logistyczne „Frankfurt-Ost”, gdzie przeładowywane są przesyłki drobnicowe. Dzięki budowie centrum, która ma ruszyć we wrześniu 2014 roku, Dachser Food Logistics zyska nowy obiekt, położony w miejscu dawnej bazy lotniczej w Landendiebach.

Nowe centrum będzie miało dogodną lokalizację w pobliżu autostrady A 66, a jesienią 2015 roku przejmie zadania oddziału w Offenbach.
- Cieszymy się, że większość ze 160 pracowników z Offenbach zgodziła się przejść do nowego centrum mieszczącego się w oddalonym o 19 km Erlensee. W przyszłości chcemy utworzyć tam 40 nowych miejsc pracy – mówi kierownik oddziału, Mathias Oetter.
Oddział w Offenbach jest kluczowy dla działalności Dachser Food Logistics w powiecie Rhine-Main, będąc jednocześnie krajowym centrum przeładunkowym w zakresie logistyki żywności. Obsługiwane tutaj przesyłki krajowe docierają do celu już w 24 godziny. Centrum w Erlensee o powierzchni przeładunkowej 8 500 mkw., z temperaturą kontrolowaną między 2 a 7 stopni Celsjusza, umożliwi sprawniejszą obsługę rosnącej liczby przesyłek. W drugiej fazie rozwoju eurohub ma zwiększyć powierzchnię o kolejne 3 tys. mkw.

Obiekt będzie umożliwiał jednoczesny rozładunek lub załadunek 87 ciężarówek. Ponadto nowe centrum będzie dysponowało 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej, stacją paliw oraz myjnią dla ciężarówek.
Nowy oddział będzie zatem nie tylko ważnym obiektem dla europejskiej działalności Dachser Food Logistics, ale także kluczowym elementem dla Europejskiej Sieci Logistyki Żywności, założonej w 2013 roku i zrzeszającej obecnie 12 partnerów. Dzięki nowym możliwościom transportowym i przeładunkowym związanym z powstaniem nowego centrum, możliwe będzie skrócenie czasu transportu przesyłek.
rak za info Dachser

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.