Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO Polska - 15 lat na polskim rynku

W tym orku GEFCO Polska obchodzi 15-lecie działalności w Polsce. Od 1999 roku  firma konsekwentnie rozwija swoją sieć logistyczną oraz wachlarz oferowanych usług. Firma postawiła na stały rozwój, innowacje oraz ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług, co pozwoliło zbudować silną jej pozycję w Polsce.

Lata współpracy z klientami wywodzącymi się z różnych sektorów gospodarki, min. motoryzacja, przemysł, FMCG, pozwoliły na wypracowanie specjalistycznej ekspertyzy z zakresu innowacyjnych i globalnych rozwiązań dla całości łańcucha dostaw: począwszy od transportu lądowego, morskiego, lotniczego i multimodalnego, poprzez logistykę magazynową, zarządzanie opakowaniami zwrotnymi, obsługę celną i podatkową, aż po logistykę pojazdów gotowych i zaawansowane rozwiązania 4PL (4th party logistics). GEFCO Polska w 2014 roku to sieć 12 lokalizacji w strategicznych punktach kraju, zespół ponad 350 pracowników i setki klientów. To, co nie zmieniło się przez te wszystkie lata to stosunek do klienta, który od zawsze cechowały profesjonalizm, elastyczność i partnerstwo.
- Piętnasta rocznica działalności GEFCO na polskim rynku to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim Klientom i partnerom biznesowym za lata współpracy. Naszą wysoką pozycję na rynku usług logistycznych zawdzięczamy, bowiem zaufaniu naszych Klientów. Przynależność do grona rynkowych liderów zobowiązuje i wymaga stałego dążenia do podwyższania jakości oraz rozwijania i ulepszania świadczonych usług. Nasze doświadczenie pokazuje, że konsekwencja w dążeniu do tak określonych celów pozwala być firmą innowacyjną, elastyczną i atrakcyjną, zarówno dla Klientów z branży motoryzacyjnej, jak i innych sektorów gospodarki - podsumował Olivier Large, dyrektor generalny GEFCO Polska.

W ciągu 15 lat obecności na rynku polskim, firmie trzykrotnie przyznano tytuł „Gazeli Biznesu”, pięciokrotnie nagrodzono statuetką „Operatora Logistycznego Roku”, a ostatnie lata przyniosły odnowienie i rozszerzenie certyfikatów ISO9001, ISO14001 oraz przyznanie statusu Upoważnionego Przedsiębiorcy AEOF.

Operator od początku swojej działalności stawiał także na innowacje, inwestując w zaawansowane systemy i aplikacje do zarządzania przepływami, trackingu przesyłek i wymiany informacji z partnerami biznesowymi - Ostatnie lata, mimo zmiennej sytuacji ekonomicznej, upłynęły w GEFCO Polska pod znakiem optymalizacji. We wszystkich obszarach swojej działalności operacyjnej wdrożyliśmy nowe narzędzia, umożliwiające dalszą poprawę efektywności i jakości świadczonych usług – skomentował Marek Prószyński dyrektor handlowy GEFCO Polska.  

Również jako globalna organizacja, firma skupiła się w mijających latach na umacnianiu swojej pozycji światowego lidera w zakresie logistyki dla przemysłu, ze szczególnym naciskiem na rynki o wysokiej dynamice wzrostu, takie jak np. Ameryka Łacińska, Afryka, Azja Wschodnia, Bliski Wschód oraz Indie. Pierwszy rok współpracy z Kolejami Rosyjskimi (RŻD), większościowym akcjonariuszem firmy, umożliwił operatorowi rozszerzenie oferty świadczonych usług i otworzył nowe możliwości w zakresie obsługi przepływów towarowych w strefie 15-20, nie tylko w krajach należących do Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), ale także w Azji. Strategiczne partnerstwo z amerykańskim producentem samochodów General Motors potwierdziło ekspertyzę firmy w zakresie logistyki 4PL branży motoryzacyjnej wypracowaną przez lata dzięki współpracy z koncernem PSA.

W najbliższych latach GEFCO Polska zamierza utrzymać dynamiczny rozwój i zwiększać efektywność rozwiązań informatycznych, rozwój usług transportu multimodalnego, lotniczego i morskiego oraz dedykowanych usług magazynowych i celnych, a także rozszerzać sieć dystrybucji krajowej, zarówno w zakresie produktu FTL, jak i drobnicy.
GEFCO Polska świętowało swoją 15 rocznicę wspólnie ze swoimi wieloletnimi partnerami biznesowymi podczas uroczystej imprezy, która odbyła się w czerwcu w Karpaczu, w malowniczej scenerii Sudetów Zachodnich (zobacz video relację)

(źr. GEFCO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.