Dodaj ogłoszenie o pracy


Langowski Shipping wspiera kształcenie studentów

Na początku marca 2014 r., firma Langowski Shipping nawiązała współpracę z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku w zakresie organizowania staży w ramach projektu „Informatyka i logistyka kierunkami przyszłości - program rozwoju Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku”.

Podstawowym celem współpracy firmy z uczelnią jest wzmocnienie praktycznego wymiaru kształcenia oraz dostosowanie programu uczelni do realnych potrzeb rynku pracy. Program jest częścią prowadzonych przez firmę  działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Ukierunkowany jest na kształtowanie społeczności przyszłych spedytorów poprzez krzewienie zasad etyki zawodowej, dzielenie się wiedzą ekspercką, umożliwienie praktycznej nauki zawodu, a także pomoc w planowaniu przyszłej kariery.

W stażu biorą udział studenci studiów niestacjonarnych, którzy ukończyli I rok studiów. Staż trwa 3 miesiące a wynagrodzenie studentów pokrywane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Kapitał Ludzki.

- Uczelnia wyposaża studentów w program stażu a do nas należy nadzór merytoryczny nad jego realizacją oraz opieka nad studentami. Mamy możliwość dowolnej modyfikacji programu w zależności od specyfiki działu, w którym staż się odbywa. Zależy nam na tym by przyszli spedytorzy poznali praktyczne strony swojej pracy a jednocześnie nabrali doświadczenia i zweryfikowali wyobrażenie o własnych możliwościach zawodowych. Zachęcamy studentów  by sumiennie wykonywali swoje zadania a czas stażu potraktowali jako inwestycję w swoją przyszłość, która może zaprocentować nawet zatrudnieniem w naszej firmie – mówi Justyna Kąkol- Brzeska zastępca dyrektora zarządzającego Langowski Shipping.  

Pierwsi  stażyści z Wyższej Szkoły Bankowej, którzy pomyślnie przeszli  proces rekrutacji rozpoczęli już swoje staże. Zgodnie z programem, każdy z nich zapoznaje się z pracą w różnych działach firmy.

Projekt na dalszym etapie rozwoju uwzględnia także możliwość współpracy Langowski Shipping  z uczelnią w zakresie opracowania praktycznych rozwiązań edukacyjnych poprzez zaangażowanie się w realizację programu studiów.

(źr. za inf. Langowski Shipping)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.