Dodaj ogłoszenie o pracy


SKAT Transport akredytowany przez UK Border Force

Gdańska firma SKAT Transport w marcu br. dołączyła do grona zaufanych firm transportowych, akredytowanych przez UK Border Force. Akredytacja jest potwierdzeniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa i kontroli pojazdów SKAT Transport.

Akredytacja UK Border Force przyznawana jest firmom, które wdrożyły procedury kontroli pojazdów ciężarowych i naczep przed nielegalnymi imigrantami, próbującymi przedostać się na teren Zjednoczonego Królestwa. Władze i środowisko transportowe Wielkiej Brytanii są bardzo wyczulone na podobne sytuacje. Przewoźnicy i kierowcy, którzy dopuszczą do przedostania się imigrantów na teren Zjednoczonego Królestwa są obciążani wysokimi karami finansowymi, dochodzącymi nawet do 2 tys. funtów brytyjskich za jednego nielegalnego imigranta. Pojazd wraz z ładunkiem jest zatrzymywany przez długi okres do czasu wyjaśnienia całego zajścia i ukarania winnych.

Staranie się o akredytację UK Border Force było procesem długotrwałym i wieloetapowym. Wymagało od firmy opracowania własnych procedur bezpieczeństwa na podstawie wytycznych brytyjskiego urzędu. Stosowane przez SKAT procedury skierowane są przede wszystkim na ograniczenie dostępu osób trzecich do pojazdów firmy co oznacza integralność przestrzeni ładunkowej oraz bezpieczeństwo ładunku. Zadaniem przewoźnika jest przewidzieć potencjalne zagrożenie i skutecznie mu przeciwdziałać. Największa odpowiedzialność za bezpieczeństwo pojazdów z ładunkiem spoczywa na kierowcach, którzy zostali przeszkoleni i zaopatrzeni w odpowiednie listy kontrolne, zawierające czynności do wykonania w określonych momentach postoju. SKAT regularnie weryfikuje stosowanie przez kierowców powyższych procedur. Ścisłej kontroli bezpieczeństwa podlega też cała flota pojazdów.

Akredytacja jest wyjątkową korzyścią także dla Klientów. Daje ona gwarancję, że bez względu na okoliczności ładunek przewożony za pośrednictwem akredytowanej firmy dotrze na czas. W przypadku braku takiego certyfikatu, podczas zatrzymania nielegalnych imigrantów, towar zostaje aresztowany razem z kierowcą i nie może być dostarczony zgodnie z terminem dostawy.  
(źr. PromySkat/SKAT Transport)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.