Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA uruchamia połączenie kolejowe Chiny - Europa

CEVA Logistics, wiodąca międzynarodowa firma zajmująca się zarządzaniem łańcuchami dostaw, ogłosiła uruchomienie nowej usługi transportu kolejowego z Chin do Europy. Nowa usługa kolejowa firmy  na trasie Chiny-Europa łączy Suzhou w Chinach z Holandią. Całkowity czas tranzytu wynosi około 28 dni i odbywa się trasą północną o długości 11 tys. km z Suzhou w Chinach przez Rosję, aż do Holandii.

Nowa trasa jest wynikiem udanej próby przeprowadzonej w ramach usługi, jaką CEVA wykonała na rzecz klienta z sektora technologicznego. Ładunek dotarł na miejsce o pięć dni wcześniej niż planowano.  Wykonana usługa przez firmę CEVA przyniosła klientowi znaczące obniżenie kosztów w porównaniu do transportu lotniczego oraz skrócenie czasu tranzytu o 13-15 dni w porównaniu do transportu morskiego.  Możliwość codziennych wysyłek z Suzhou zwiększa atrakcyjność tej usługi transportowej łączącej Chiny z Europą.

W przypadku tego tranzytu wysyłka została załadowana podczas chińskiego święta wiosny, które jest jednocześnie szczytem podróży kolejowych w kraju, a przez Azję i Europę kontener przemieszczał się w ekstremalnie niskich temperaturach dochodzących do -38℃. CEVA zapewniła nie tylko możliwość śledzenia ładunku za pomocą GPS, ale również specjalną izolację opakowania, aby ochronić produkty przed bardzo niskimi temperaturami. Podobna sytuacja będzie miała miejsce latem, kiedy firma zadba o odpowiednie opakowanie, aby podczas upałów utrzymać niską temperaturę produktów w kontenerze.

- Wprowadzenie nowej usługi daje klientom więcej możliwości optymalizacji łańcucha dostaw poprzez zintegrowanie różnych środków transportu.  Stale dążymy do zapewnienia klientom innowacyjnych rozwiązań, a dany przykład potwierdza, jak połączenie naszego doświadczenia związanego z krajową siecią w Chinach z międzynarodowymi rozwiązaniami przewozu towarów przekłada się na optymalizację łańcucha dostaw naszych klientów. Opracowaliśmy tę nową trasę kolejową, aby w ramach oferty wyjątkowej usługi zapewnić klientom elastyczność codziennych przesyłek z Szanghaju i Suzhou, znacząco niższe koszty w porównaniu do transportu lotniczego oraz znacznie krótszy czas tranzytu w porównaniu do transportu morskiego - powiedział Martin Thaysen, Wiceprezes CEVA w Chinach.

(źr. CEVA Logistics)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.