Dodaj ogłoszenie o pracy


Trans Polonia przewoźnikiem Lotos Asfalt

Trans Polonia S.A. poinformowała, że 14 grudnia br. zawarła nowe  umowy z Lotos Asfalt Sp. z o.o. W ramach zawartych umów Trans Polonia świadczyć będzie w kolejnych latach usługi transportowe polegające na załadunku, przewożeniu oraz rozładunku asfaltów oraz ciężkiego oleju opałowego do odbiorców na terenie kraju oraz zagranicą.


Pierwsza umowa obejmuje świadczenie usług do odbiorców na terenie województw: śląskim, dolnośląskim, opolskim, małopolskim (część zachodnia) oraz poza granicami kraju na terenie: Czech, Austrii i Węgier (część zachodnia). Druga umowa obejmuje świadczenie usług do odbiorców na terenie województw: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, oraz zagranicą na terenie Szwecji. Umowy zostały zawarte na czas określony i obowiązują do końca 2015 roku. Szacunkowa łączna wartość umów zawartych pomiędzy Trans Polonia S.A. a Lotos Asfalt Sp. z o.o. wynosi ponad  20 mln zł.


- Nowo podpisane umowy są naturalną kontynuacją naszej wieloletniej, owocnej współpracy z Lotos Asfalt. Utrzymaliśmy stan posiadania w ilości obsługiwanych stref. Kolejny dowód zaufania utwierdza nas w przekonaniu, iż przyjęta przez zarząd strategia rozwoju i dużego nacisku na jakość świadczonych usług, a przede wszystkim bezpieczeństwo - to prawidłowy kierunek. Sektor, w którym działamy to sektor wysoce wyspecjalizowany i wysoce odpowiedzialny. Nasza działalność wiąże się z podwójną odpowiedzialnością – za swoją firmę i za naszego zleceniodawcę. Dziś widzimy jak nasze podejście do współpracy jest doceniane, co ma realne przełożenie na kolejne kontrakty, jak w przypadku Spółki Lotos Asfalt – podkreśla Adriana Bosiacka, dyrektor spedycji, członek  zarządu Trans Polonia SA.

(źr. Trans Polonia SA)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.