Dodaj ogłoszenie o pracy


XVII Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy

W dniach 25- 26 października SEKA S.A. organizuje już XVII edycję Ogólnopolskiego Forum Prawa Pracy. Wzorem lat ubiegłych miejscem wydarzenia będzie Pałac Prymasowski w Warszawie.  Tym razem organizatorzy skupią się dwóch ważnych dla pracodawców tematach.  

Pierwszy z nich dotyczy najnowszych zmian w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W tym bloku wstąpień i dyskusji pragniemy przeanalizować już uchwalone regulacje prawne, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2017 r. W szczególności analizie poddana zostanie znowelizowana ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, która ma być rozszerzona o nowy krąg podmiotów  m.in. o zleceniobiorców. Omawiana będzie kwestia wysokości minimalnej stawki godzinowej od umów zlecenia i zasad jej waloryzowania. Poruszona będzie również kwestia nowych obowiązków spoczywających na zleceniodawcach i zleceniobiorcach związanych z m.in. koniecznością ewidencjonowania godzin czynności wykonywanych przez zleceniobiorcę, w tym również obowiązki dotyczących przechowywania dokumentacji z tym związanej. Zaproszeni prelegenci omówią planowane zmiany w prawie i zastanowią się również nad ich skutkami.

Celem organizatorów jest takie przygotowanie pracodawców na czekające zmiany, aby ich wdrażanie w konkretnych firmach było należycie przygotowane, co pozwoli uniknąć narażenia się na odpowiedzialność prawną. Drugi blok poświęcony będzie praktycznemu podejściu do tzw. optymalizacji kosztów pracy. Nasi eksperci przybliżą, między innymi, kwestie efektywnego uregulowania i rozliczania czasu pracy, tak, aby zapewnić wsparcie dla biznesu. W związku z tym, prelegenci podejmą rozważania dotyczące jak obniżać koszty tzw. „nieuzasadnionych nadgodzin”, a także ograniczać ryzyka przegranej przed sądami pracy z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych.
Poruszone zostaną również zagadnienia optymalizacji kosztowej w sferze prawa podatkowego i ubezpieczeń społecznych, a także w związku z zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych.
      
Strona z informacjami o wydarzeniu i rejestracja znajduje się TUTAJ

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.